Керівників медзакладів навчатимуть працювати у реформованій системі охорони здоров’я

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук разом із ректором Тернопільського національного економічного університету Андрієм Крисоватим та головою Громадської спілки «Спілка з реорганізації охорони здоров’я» Миколою Хобзеєм підписали меморандум про співпрацю.

Цей документ визначає основні сфери та механізми сторін задля спільного здійснення соціально-економічних перетворень. Окрім цього, він сприяє утвердженню громадянських цінностей щодо комплексного підходу у соціальній модернізації регіону. Дія меморандуму розрахована на галузі медицини, агроекології, промислової екології, енергомодернізації, а також інноваційно-інвестиційної діяльності, консультування, професійної підготовки та вищої освіти.

Тернопільська обласна рада, економічний університет та Громадська спілка розроблять та реалізують освітні програми і курси, проектів, спрямованих на підвищення компетентності працівників медичної сфери, енергоаудиторів та екологів. Також учасники меморандуму втілять проекти у галузі охорони здоров’я, зокрема,  проект «Інститут керівних кадрів охорони здоров’я». Так само приятимуть професійному розвитку студентів і випускників та їх подальшому ефективному працевлаштуванню.

– Реформа галузі охорони здоров’я, яка вже давно стартувала у Тернопільській області, передбачає досягнення основного економічного ефекту – збереження коштів, що «ходитимуть за пацієнтом» у межах регіону, та подальше направлення цих коштів на покращення умов у наших лікарнях і збільшення заробітних плат лікарям. Так, наприклад, з 1-го липня на одного сімейного лікаря, який повинен мати не менше 2 тисяч пацієнтів, будуть нараховувати 370 гривень за одного. При умовах повноцінної дії медичної реформи, ці кошти (близько 400 мільйон в рік) залишатимуться у межах області.

Тому ключовим завданням нашої подальшої співпраці є сприяння саме професійній підготовці керівників закладів охорони здоров’я до менеджменту тих коштів, які принесе області реформа галузі медицини», –зазначив перед підписанням меморандуму голова обласної ради Віктор Овчарук.

Коментарі вимкнені.