Керівників медзакладів навчатимуть працювати у реформованій системі охорони здоров’я

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук разом із ректором Тернопільського національного економічного університету Андрієм Крисоватим та головою Громадської спілки «Спілка з реорганізації охорони здоров’я» Миколою Хобзеєм підписали меморандум про співпрацю.

Цей документ визначає основні сфери та механізми сторін задля спільного здійснення соціально-економічних перетворень. Окрім цього, він сприяє утвердженню громадянських цінностей щодо комплексного підходу у соціальній модернізації регіону. Дія меморандуму розрахована на галузі медицини, агроекології, промислової екології, енергомодернізації, а також інноваційно-інвестиційної діяльності, консультування, професійної підготовки та вищої освіти.

Тернопільська обласна рада, економічний університет та Громадська спілка розроблять та реалізують освітні програми і курси, проектів, спрямованих на підвищення компетентності працівників медичної сфери, енергоаудиторів та екологів. Також учасники меморандуму втілять проекти у галузі охорони здоров’я, зокрема,  проект «Інститут керівних кадрів охорони здоров’я». Так само приятимуть професійному розвитку студентів і випускників та їх подальшому ефективному працевлаштуванню.

– Реформа галузі охорони здоров’я, яка вже давно стартувала у Тернопільській області, передбачає досягнення основного економічного ефекту – збереження коштів, що «ходитимуть за пацієнтом» у межах регіону, та подальше направлення цих коштів на покращення умов у наших лікарнях і збільшення заробітних плат лікарям. Так, наприклад, з 1-го липня на одного сімейного лікаря, який повинен мати не менше 2 тисяч пацієнтів, будуть нараховувати 370 гривень за одного. При умовах повноцінної дії медичної реформи, ці кошти (близько 400 мільйон в рік) залишатимуться у межах області.

Тому ключовим завданням нашої подальшої співпраці є сприяння саме професійній підготовці керівників закладів охорони здоров’я до менеджменту тих коштів, які принесе області реформа галузі медицини», –зазначив перед підписанням меморандуму голова обласної ради Віктор Овчарук.

загрузка...

Comments are closed.