Куди на Тернопільщині закопали мільйони гривень

Вчора, 16 грудня, відбулася робоча нарада у обласній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови Крисака Івана Богдановича. Розглядалося два надзвичайно важливих питання – стан водних ресурсів області та проблеми галузі водного господарства, також – проблеми будівництва каналізаційних очисних споруд.
Були запрошені фахівці усіх галузей причетних до зазначених питань – вчені нашого педагогічного університету (ГрубінкоВ.В.), начальник обласного управління екології Сингалевич О.В., обласної екологічної інспекції Рослий Ю.В., обласне управління держгеокадастру Білецький В.І., обласне управління водних ресурсів області Гончар В.В.
У ході обговорення доповіли, що протягом 40 років немає системного управління водними ресурсами області. Не проводиться гідрологічний моніторинг, екотоксилогічна ситуація. Немає системних досліджень стану питних водних ресурсів, у тому числі підземних вод шляхом контрольних свердловин. Потрібна для області стратегія водокористування на 10 років.
У Держводагенції (Київ) планується розробити Геопортал водних ресурсів України. Але було відмічене, що на це піде більше 3 років. При тому регіони мають самі робити базу даних для того.
Крисак запропонував розпочати підготовчу роботу щодо оцифрування водних об’єктів області, що надасть можливість соціально економічного прогнозу розвитку області.
Для того кожне присутнє управління повинно запропонувати технічне завдання для розробки програми.
Координаторами роботи призначили Сингалевича О.В., Філя О.Г.

По питанню будівництва очисних споруд доповіли Сингалевич О.В., Рослий Ю.В., Філь О.Г.
За підсумками обласного управління екології за 3 роки на будівництво очисних споруд водоканалів витрачене 84 млн. грн..
У 2015 році побудовано 7, 2016р. -9,2017р. – 5 об’єктів. Тільки на 3 об’єктах проведені пуско – налагоджувальні роботи.
Було відмічене, що проекти відбиралися без попереднього аналізу стоків, які мають очищатися. Це не дало можливості обрати технологію очистки та обрання необхідного проекту. У області немає фахівців хіміків – біологів по очисних спорудах. Не організоване проведення аналізів стоків після очистки. Зараз на побудованих очисних спорудах немає жодного фахівця – оператора. Усе кинуте напризволяще. Можна впевнено сказати, що десятки млн.. грн.. просто закопали, без жодного ефекту для громад, екології регіону.
Усі проекти не відповідають сучасним технологіям, не дають можливості контролювати процеси очистки у автоматичному режимі, як це робиться у країнах Євросоюзу.
Надане доручення профільним управлінням ОДА розв’язати визначені проблеми, та здійснити перевірку усіх побудованих очисних споруд у першому півріччі 2018 року.

Голова ГО «ЕКОАЛЬЯНС» О. Філь 16.01.2018р.

Коментарі вимкнені.