Мера на Тернопільщини засудили, бо неугодний?

Нещодавно міського голову Збаража Михайла Бочарова відправили у відставку. Його функції почала виконувати давня опонентка секретар муніципалітету Оксана Пелех. Розвитку подій передувала низка заплутаних історій, у яких кожна сторона звинувачувала другу ледь не в революційній змові. У славному історичному місті вже найближчим часом можуть відбутися позачергові вибори. Політичний колапс у Збаражі розпочався від початку цього року. Ще 15 січня востаннє засідали депутати міської ради. Надалі з різних причин мер Бочаров не скликав засідань. Проти нього порушили кримінальну справу за корупційні дії. Збаразький районний суд притягнув пана Михайла до адміністративної відповідальності за статтею 172-7 Кодексу України про адміністративні порушення. Феміда встановила, що перебуваючи на посаді міського голови, діючи в інтересах як особистих, так і свого сина, без конкурсу уклав із останнім договір про тимчасове перевезення пасажирів автомобільним транспортом у режимі маршрутного таксі. При цьому очільник міста не повідомив міську раду про наявність конфлікту інтересів та не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення такого конфлікту.

Михайло Бочаров подав у Тернопільський апеляційний суд скаргу на рішення у Збаражі, але апеляція була відхилена.

Відтоді опальний мер шукав різні можливості уникнути скликання сесії міської ради. Кілька разів він брав лікарняний, однак позачергове пленарне засідання таки було призначене на 4 вересня. Михайло Бочаров скликав депутатів із приводу одного питання – слухання звіту секретаря ради Оксани Пелех. На меті було звинуватити її у систематичних прогулах й наданні незаконних дозволів на встановлення торгових точок під час відсутності Бочарова через хворобу. Зрозуміло, пані Оксані могли висловити недовіру й відправити у відставку.

Та на ініціативу ще до вчорашнього дня діючого «бургомістра» відгукнулася лише незначна частина народних обранців. А вчора зранку зібралася сесія, яку скликала група, очолювана Оксаною Пелех. Тут уже кворум був. Депутати врахували інформацію прокуратури щодо притягнення міського голови до адміністративної відповідальності. Це автоматично, згідно з новим антикорупційним законодавством, призвело до втрати повноважень Михайлом Бочаровим.

Від 8 вересня обов’язки голови тимчасово виконує Оксана Пелех. За це проголосували 21 депутат міськради з 36 можливих.

«Мене вирішили прибрати силовики, – каже Михайло Бочаров. – Причина – я говорив правду про реальну ситуацію в місті. Тільки на зарплату працівникам дитсадків не вистачає 930 тисяч гривень. І це лише один факт. Юристи пояснили, що мене не можна відправити у відставку через адміністративне порушення. Звичайно, що я буду оскаржувати такі дії в суді. Хоча не вірю в об’єктивність нашої феміди. Одразу після вчорашньої сесії я наклав «вето» на голосування щодо взяття до відома інформації прокуратури про притягнення мене до відповідальності».

Опоненти Михайла Бочарова вже не бачать можливості його повернення на посаду. На думку в. о. обов’язків голови Оксани Пелех, жодного «вето» він накладати не може.

«У найближчі, передбачені законом 15 днів, я подам відповідне звернення до Верховної Ради про призначення позачергових виборів міського голови Збаража, – говорить Оксана Пелех. – Адже до чергових виборів залишається два роки. Тому парламентарі можуть вирішити не оголошувати передчасне волевиявлення. Та це не означає, що я хочувтриматися на своїй посаді. Буду виконувати обов’язки доти, поки цього захоче більшість наших депутатів».

До кінця вересня в.о. міського голови планує скликати чергову сесію. Адже за час відсутності пленарних засідань назбиралося майже півтори сотні земельних питань.

Андрій ВЕРБІЦЬКИЙ, Свобода

Коментарі вимкнені.