На карті області з’явиться Чортківська ОТГ

У понеділок, 26 листопада, у Тернополі відбулась Рада регіонального розвитку області, на якій міський голова Чорткова Володимир Шматько розповів про найближчі перспективи створення Чортківської ОТГ.

Вперше офіційно про Чортківську об’єднану територіально громаду заговорили у червні цього року, коли Тернопільська обласна рада затвердила перспективний план формування територій громад в області (рішення №790 від 8.06.2018). Це було першим серйозним, добре виваженим та обдуманим кроком до створення перспективних, фінансово успішних ОТГ, котрі змогли би самотужки не лише існувати, а й заробляти та розвиватись. Згідно з рішенням, до Чортківської ОТГ мали би ввійти сім населених пунктів: Чортків, Біла, Горішня Вигнанка, Пастуше, Росохач, Бичківці, Скородинці.

 Фото Чортківської міської ради

Згодом рішення облради направили на схвалення до Кабінету міністрів України. І лише нещодавно, 21 листопада, кабмін своїм розпорядженням (№ 896-р) офіційно затвердив перспективний план формування територій громад у Тернопільській області, яким власне і передбачене створення Чортківської ОТГ, до якої, окрім Чорткова, ввійде ще шість сіл.

Тепер перед Чортковом та вищезазначеними селами стоїть чітке завдання – якомога швидше втілити у реальність те, що наразі є на папері. Адже до 2020 року (тоді завершиться реформа децентралізації) новостворені об’єднані територіальні громади отримуватимуть на розвиток додаткові субвенції від держави, а також багатьох європейських та американських донорів.

Саме фінансовий аспект повинен слугувати стимулом для якнайшвидшого об’єднання, адже за додаткові кошти можна реалізувати чимало справді важливих для громади проектів.  Окрім того, у 2020 році територіальні громади об’єднуватимуть примусово (згідно з затвердженим планом), так ще й тоді не будуть передбачені дотації від держави. Тож довго роздумуючи над об’єднанням, громада втрачає шалені додаткові кошти.

Нагадаємо, раніше у межах Чортківського району вже утворились три об’єднані територіальні громади, зокрема Заводська, Колиндянська та Білобожницька.

Чортків City

Коментарі вимкнені.