На Тернопільщині будівельники приховують сенсаційні знахідки

Один чортківський забудовник розкопав на торговиці Чорткова житло стародавніх людей і, щоб не мати мороки з усілякими службами, які відповідають за збереження історичних пам’яток, приховав інформацію про цю надзвичайну подію і місце важливої знахідки від сторонніх очей.

Звісно, що звістку ще треба перевірити, але це не перший випадок у Чорткові, коли приватні підприємці, які вклали кошти на виготовлення дозвільних документів на ту чи іншу земельну ділянку, яка ними має забудовуватись, не хочуть розголосу про свої сенсаційні відкриття, теж правда. Кілька років тому забудовник (вже, правда, інший) навіть розкопав підземний хід, який пролягає чи тягнеться від замку до костелу, і, щоб не мати зайвого клопоту з цінителями старожитностей, дав вказівку будівельникам загородити це місце бетонними блоками.

Але є й серед підприємливої братії чесні і порядні люди, завдяки яким ми можемо дізнатися про справжній вік нашого міста. Наприклад, в травні 2005 року на території входу на овочевий ринок, тоді грамотно і відповідально повівся місцевий забудовник, археологи віднайшли на триметровій глибині ліве крило житла (ймовірно, що це була напівземлянка), кут печі і залишки кераміки, що належить до епохи ранніх слов’ян кінця так званої черняхівської культури ІІІ-ІV ст. н. е. Ця знахідка дала змогу історикам і краєзнавцям почати літочислення міста над Серетом з прадавніх віків.

Володимир Погорецький, Золота Пектораль

Коментарі вимкнені.