На Тернопільщині будуть розвивати зелений туризм

Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради “Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр» та Теребовлянська районна громадська організація «Центр розвитку громадських ініціатив» підпишуть угоду про співпрацю в рамках реалізації проекту «Розвиток зеленого туризму смт Микулинці».

Проект «Розвиток зеленого туризму смт Микулинці» реалізовується Теребовлянською районною громадською організацією «Центр розвитку громадських ініціатив» в рамках програми «МАТРА» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Це один із трьох проектів, що виконуються в рамках цієї програми у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській областях під патронатом Західноукраїнського ресурсного центру.

 

Основою співпраці між організаціями стане досвід ІНФОТУРЦЕНТРу у впровадженні схожих проектів. А основними кроками в рамках виконання проекту будуть:

 

– створення в смт Микулинці інформаційно-аналітичного центру для роботи з туристами та власниками сільських зелених садиб;

– облаштування та маркування туристичних маршрутів Микулинцями і його околицями, надання екскурсійних послуг;

– сприяння ефективній рекламі та просуванню продукту сільського зеленого туризму;

– залучення власників садиб до активної діяльності у сфері сільського зеленого туризму;

– проведення навчально-методичної роботи з власниками садиб щодо набуття ними досвіду.

 

За словами голови правління Теребовлянської районної громадської організації «Центр розвитку громадських ініціатив» Віктора Бельзецького, в смт Микулинцях, як і в переважній більшості населених пунктів Тернопілля, існують проблеми із зайнятістю населення. Одним із способів вирішення цієї проблеми, на його думку, може бути популяризації діяльності у сфері сільського зеленого туризму.

 

«Селище Микулинці є одне з найстаріших поселень Тернопільської області. Перша писемна згадка згідно з «Повчаннями» Володимир Мономаха датується 1096 роком як Микулин. Селище славиться своєю багатовіковою історією та традиціями, краєвидами. Є цікаві місця, які приваблюють тисячі туристів, – каже Віктор Бельзецький. – Це все створює унікальні можливості для розвитку туризму, а, отже, зростанню доходів та життєвого рівня наших земляків при відносно незначних фінансових затратах».

 

Директор ІНФОТУРЦЕНТРУ Лариса Римар повідомила, що підприємство готове підтримувати цей та усі конструктивні й перспективні проекти у напрямку розвитку туризму на Тернопіллі.

 

Довідка туристу: Микулинці (давні назви: Микулин, Микулинь) — селище міського типу в Теребовлянському районі, відстань до Тернополя – 18.4 км. Населення — 3.3 тис. осіб (2011). Містечко вважається найдавнішим на Тернопільщині та одним із найдавніших на Західній Україні.

 

У Микулинцях багато пам’яток архітектури та природи. Зокрема, руїни замку XVI століття, Троїцький костел, Церква Святої трійці, палац XIX століття та інші, а також давній парк. Поблизу селища розташована бота-нічна пам’ятка природи місцевого значення – Микулинецькі буки, – повідомляє прес-служба ІНФОТУРЦЕНТРу

 

Коментарі вимкнені.