На Тернопільщині впорядкували місце паломництва нащадків козацького роду з усього світу

Відбулася чергова акція «Екотолока-2012», яку провело управління з питань туризму 5 липня у містечку Вишнівець Збаразького району. Учасники акції впорядковували територію Козацького цвинтаря: обрізали сухі дерева, косили траву, впорядковували козацькі поховання.

Участь у екологічній акції взяли представники управління з питань туризму, управління містобудування та архітектури, головного управління з питань внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації облдержадміністрації, представник Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України, випускники ТНЕУ, члени громадської організації «Галицькі зубри», представники ЗМІ: ТТРК та медіа-корпорації «Ріа+».

До проведення акції долучилися працівники НЗ «Замки Тернопілля», які забезпечили волонтерів робочими інструментами та обідом. Любов Шиян, науковий співробітник НЗ «Замки Тернопілля», провела цікаву екскурсію для учасників екологічної акції, ознайомила з унікальною історією Вишнівця, захоплюче розповіла про історичні відкриття, які були зроблені на Козацькому цвинтарі.

Козацький цвинтар у Вишнівці науковці вважають одним із найдавніших збережених поховань такого типу в Україні і відносять його до першої половини 16-го століття. Тривалий час він зазнавав руйнувань, заростав травою. Зараз, НЗ «Замки Тернопілля» розпочав роботи по його відновленню. Ведуться активні дослідження, впорядкування поховань. В перспективі, Козацький цвинтар у Вишнівці повинен стати місцем паломництва нащадків козацького роду з усього світу.

Волонтери також відвідали Палац князів Вишневецьких, палацовий ландшафтний парк, Церкву Вознесіння Господнього. Яскраві враження у молоді залишилися після відвідин кузні коваля Андрія Бурковського, який розповів про секрети ковальства.

Відбулася зустріч з генеральним директором НЗ «Замки Тернопілля» Анатолієм Маціпурою, який подякував всім учасникам «Екотолоки» за зроблену роботу.

За словами начальника управління з питань туризму Лесі Серетної, екологічні акції носять пізнавальний та виховний аспект. Молодь дізнається більше про історію рідного краю та робить корисні справи по благоустрою туристичних об’єктів, покращенню екології.

Управління з питань туризму облдержадміністрації запрошує всіх охочих долучитися наступної екоакції, яка відбудеться 19 липня 2012 року у с.Коропці Монастириського району. За більш детальною інформацією просимо звертатися в управління з питань туризму за телефоном (0352) 43 35 39.

Довідково.
«Екотолока-2012» – серія екологічних акцій, які проводить управління з питань туризму впродовж літа. Метою акції – є привернення уваги громадськості до стану туристичних об’єктів області.

Коментарі вимкнені.