Los Colorados: «Наша філософія — це відсутність будь-якої філософії»

Перший виступ тепер уже відомого не лише в Україні, а й у Європі тернопільського гурту Los Colorados відбувся у травні 2007-го на сцені колись популярного у Тернополі рок-фестивалю «Висадка». Тоді хлопців ще ніхто не знав, виступали вони одними з перших, але зуміли завести публіку набагато краще, аніж досить відомі гурти. «Колорадоси» полонили публіку цікавим стилем і веселим шоу, що супроводжувало виступ. Тепер тернопільські хлопці підкорили своєю музикою та харизматичністю ще й Німеччину і наразі уже записали в Берліні студійний альбом, кілька кліпів, а також уклали контракт з німецьким музичним лейблом Motor Music, що займався випуском альбомів таких всесвітньо відомих гуртів, як «Muse», «Rammstein», «Sum 41», Роберта Майлза… На даний час гурт вирушив у шестимісячне турне по Німеччині, що закінчиться на початку зими.

Як усе починалося…
Ще п’ять років тому троє учасників гурту – Руслан Приступа (вокаліст), Ростислав Фук (гітарист) та Сергій Масик (бас-гітарист) – працювали разом в одній з фотокрамниць Тернополя. На дозвіллі час від часу підпрацьовували, граючи на весіллях українську народну музику, та в якийсь момент вирішили зробити щось своє. Написали веселу запальну пісню про літо в селі та помідори, а згодом ще кілька цікавих із «стьобними» текстами пісень у стилі «агро-алко-рок», який вигадали самі. Публіка полюбила хлопців уже з перших виступів, а пісня про помідори лунала з колонок та «мобільників» не одного тернополянина. Та жодних великих амбіцій у хлопців не було, вони грали в своє задоволення. І ось у 2009 році разом із четвертим своїм учасником – ударником Лесиком Драчуком – «колорадоси» записали відеокавер на пісню відомої американської співачки Кетті Перрі «Hot and Cold», який передивилися понад чотири мільйони людей з усього світу. Відео стало доленосним, адже рік тому його побачив відомий німецький режисер Детлеф Бук, який саме шукав український або польський гурт, який можна було б зробити «обличчям Євро’2012» на німецькому телебаченні.
– У нього був з десяток варіантів кого обрати, але вирішив узяти нас. Після того ми уклали трирічний контракт з німецькою компанією звукозапису Motor Music і наприкінці травня завершили запис нашого першого студійного альбому, – розповів гітарист гурту Ростислав Фук. – Альбом має назву «Move it», до нього входять 12 пісень, три з яких наші, решта – переспіви. В Європі так працює шоу-бізнес: спочатку групу розкручують на каверах, а в наступний альбом вже додають більше авторських пісень. Наразі тривають перемовини про випуск диска в Україні, але до нього ми додамо більше власних пісень, бо матеріалу вже трохи назбиралося. Альбом уже є в Інтернеті на сайтах amazon.com та itunes.apple.com.

Грали на головній берлінській фан-зоні
перед мільйоном німців

Наразі у «колорадосів» триває європейське турне. Під час Євро’2012 хлопці мали активний промотур на радіо- та відеостанціях Німеччини, а також розігрівали німецьких уболівальників на головній берлінській фан-зоні біля Бранденбурзьких воріт.
– Коли німці вийшли у чвертьфінал і грали з греками, нас закликали грати на тих воротах, – розповідає Ростислав. – Ми грали в два виходи: один перед грою, другий — у перерві між таймами. Перед грою статистики нарахували 700 000 людей, а в перерві вже було 1100 000. Отак вся Тернопільська область в одному місці — то було просто незабутньо!
Після футбольного чемпіонату в гурту нарешті з’явилося кілька вихідних, адже весь червень тернопільські хлопці активно працювали.
– Коли ми повернулись на орендовану нами квартиру до Берліна, спідометр у мікроавтобусі показав 11568 кілометрів. Звісно, отримали купу задоволення, натішилися, але разом з тим й дуже втомились, – зізнається гітарист «колорадосів». – Тепер маємо декілька днів відпочинку – валяємось, п’ємо ямайський ром і чеське пиво. До речі, німці дуже класні, добре нас сприймають, не ображають, нам ще вчитися і вчитися у них толерантності.
Додому, до рідного Тернополя, хлопці повернуться аж у жовтні, та й то ненадовго, адже в листопаді – продовження європейського турне, що триватиме до початку зими, та й тоді «колорадські жуки» не відпочиватимуть, а будуть записувати новий альбом.
Поки хлопці підкорюють Європу, в Україні їх визнали одним із десяти найцікавіших провінційних гуртів України. Та європейська і всеукраїнська слава не вплинула на простих хлопців із файного міста, вони й тепер такі ж, як і були, веселі, щирі, прості та жартівливі.
– «Звьоздами» ми себе не відчуваємо і сподіваємось, що ніколи ними й не будемо. Якщо музикант почуває себе зіркою, він уже не музикант, – вважає Ростислав Фук. – Ми просто робимо свою роботу, яка на даний час комусь потрібна. Хоча у Німеччині нас часом впізнають, фотографуються, автографи беруть, але таке рідко буває. Що тут скажеш, тут можна на вулиці й Іггі Попа (відомий американський рок-музикант) зустріти, і Дітера Болена (учасник популярного на початку 90-их гурту Modern Talking), та й то не всі з ними фотографуються та автографи беруть. А наші обличчя ще далеко не такі впізнавані…
До речі, не всі добре сприймають жартівливість гурту Los Colorados та його учасників, дехто звинувачує музикантів у тому, що вони несерйозні і «стьобні», на що «колорадоси» знову ж таки віджартовуються: «Який «стьоб»? Ми дуже серйозний гурт! У нас є своя філософія, що полягає у будь-якій відсутності філософії!» Та що б там не говорили критики, проти фактів не попреш: новий жартівливий переспів «колорадосів» на хіт Du Hast відомого німецького рок-гурту Rammstein, який вони не так давно закинули в Інтернет, зібрав уже майже мільйон переглядів. Посилання на це відео в ютубі розмістив на своїй офіційній Інтернет-сторінці сам гурт Rammstein.
– Наразі «рамштайни» у турне по Сполучених Штатах, але казали, коли повернуться до Німеччини, то треба буде разом сходити на пиво, побалакати, – чи то жартує, чи то всерйоз говорить Ростислав.

Інеса Голояд, Нова Тернопільська

Коментарі вимкнені.