На Тернопільщині газовики понад 3 місяці не отримують зарплати


У Гусятині працівникам газового господарства за три місяці видали лише по 500 гривень зарплати. Люди не знають, як прожити на такі гроші, однак страйкувати не наважуються, бо бояться втратити роботу. Аби вирішити ситуацію, газовики звернулися в «Народний контроль».

Жителька Гусятина Лілія понад 20 років працює на місцевому газовому підприємстві. Каже, раніше були затримки із платнею. Проте, вперше — аж на три місяці.

«Щороку є затримки із зарплатою на місяць-два. Теж раніше кидали на карточки то 500 гривень, то 700. Однак, раніше і часи були інші. На 500 гривень два роки тому можна було якось ще протягнути, продукти, компослуги були дешевші. Тепер півтисячі – це практично копійки. Як прогодувати дітей на таку платню?», – бідкається працівник Гусятинського управління з експлуатації газового господарства Лілія.

Керівництво гусятинського газового управління виправдовується — зарплату нараховують в обласному центрі.

«Остання зарплата 500 гривень була виплачена за квітень. Проте ця ситуація від мене не залежить. Усю платню кожному працівникові в області централізовано нараховує публічне акціонерне товариство «Тернопільгаз»», – додає начальник Гусятинського управління з експлуатації газового господарства Петро Сліпець.

Журналісти «Народного контролю» поцікавилися у керівника об’єднання публічного акціонерного товариства «Тернопільгаз» причиною затримки зарплати. Чиновник пояснив, заборгованість по платні виникла через скорочення обсягів споживання газу населенням та через зростання кількості субсидій.

«Якщо в 2015 році ми мали субсидій і пільг у межах 77 мільйонів гривень, то за січень, лютий, березень 2016 року — 1,3 мільярди. І виручка живих коштів у декілька раз менша, ані була тоді, коли вартість газу була дешевша», — розповідає начальник об’єднання ПАТ «Тернопільгаз» Олег Караванський.

Загалом в області працює більше 1400 газовиків. Загальна заборгованість по зарплатні – 7 мільйонів гривень. Проте чиновник пообіцяв — вже через два тижні людям почнуть виплачувати гроші.

«Ми все робимо для того, аби дати людям зарплату, беремо кредити, домовляємося. Я думаю, що ближчим часом ми віддамо їм зарплату. Гроші будуть до двох тижнів», – додає директор об’єднання ПАТ «Тернопільгаз» Олег Караванський.

«Народний контроль» простежить, чи дотримаються чиновники обіцянки.

-1 thoughts on “На Тернопільщині газовики понад 3 місяці не отримують зарплати

 • 21:59 | 7.06.2016 о 21:59
  Permalink

  Олег Іванович Караванський – Людина слова. Якщо сказав – так і зробить.

  • 13:56 | 22.06.2016 о 13:56
   Permalink

   ага— зробив але навпаки!

Коментарі вимкнені.