На Тернопільщині незаконно розорюють землі вздовж річок

Останнім часом в області, як і в багатьох інших регіонах України, набула актуальності проблема розорювання прибережних захисних смуг, які сягають урізу води. Така діяльність несумлінних агровиробників зазвичай призводить до погіршення стану водойм та річок.
🔰Зокрема, фахівці Державної екологічної інспекції у Тернопільській області нещодавно такі порушення виявили на території Гусятинської ОТГ.
🔎Так, під час планової перевірки громади зафіксовані 4 факти розорення землі вздовж річок, а саме:
◾ р. Гнила (с. Трибухівці);
◾ р. Збруч (с. Личківці);
◾ р. Збруч (с. Вільхівчик);
◾ р. Збруч (с. Шидлівці).
❗Вказані дії є порушенням вимог природоохоронного законодавства, а саме самовільним зайняттям земельних ділянок у прибережних захисних смугах.
Загальна сума шкоди, завданої довкіллю становить 9198  грн.
За результатами перевірки до адміністративної відповідальності притягнуто 4 осіб, яким пред’явлені претензії для добровільного відшкодування збитків.
☝Також Інспекцією направлено на адресу територіальної громади вимогу, якою зобов’язано привести у відповідність природоохоронний режим земель водного фонду, винести межі водоохоронних зон в натуру, а також вживати заходів щодо попередження таких порушень шляхом проведення просвітницької роботи серед громадян та посилення контролю.

Коментарі вимкнені.