Почаївські пристрасті – до влади рветься послідовник Пшонки
Не встигла стихнути хвиля скандалів навколо Почаївської Лаври і “силового блоку” її адептів, котрих використовували в міжконфесійній колотнечі навколо храмів у селах Башуки і Катеринівка, як Почаєвом знову лихоманить.
Причиною неспокою стало повторне балотування на посаду міського голови Почаєва скандально відомого екс-мера міста Олега Іванюка, котрий займав цю посаду з 2006 по 2014 роки.
Тоді п. Іванюк балотувався в мери від Партії Регіонів. Після перемоги Революції Гідності, під впливом патріотично налаштованих депутатів міської ради та активістів пішов у відставку на весні 2014. Згодом проти нього було порушено кримінальну справу і після довгої судової тяганини він визнаний винним, але у зв’язку з тим, що він позитивно характеризується за місцем проживання, нагороджений урядовими нагородами та не становить суспільної небезпеки суд не призначив йому покарання.
Це збурило небайдужих людей, оскільки таке зухвале рішення судді Варневич, яка очолювала судовий процес над Іванюком було не вперше, а вирок по Іванюку став останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння громадян. Судді влаштували смітникову люстрацію.
Це був перший прецедент в Україні, коли суддю кинули у сміттєвий бак, а компанію її склав тодішній голова суду Зембра.
Згодом теперішня міська влада подала апеляцію, яка тепер розглядається у тому ж Кременецькому суді, але під головування іншої судді, тепер уже нової голови суду Білосевич.
Тільки через те, що справа набула публічного розголосу через ЗМІ, всі намагання якось прикрити і припинити її були скинуті нанівець. Зараз в суді перебуває чотири кримінальні справи в суді, а п’ята розслідується слідчими органами.
І ось на фоні цього екс-мер Іванюк знову подає свою кандидатуру на посаду міського голови Почаєва.
Апогеєм його передвиборчої компанії стали дебати, що відбулися цієї неділі в будинку культури міста, де він нахабно і цинічно розповідав людям про його «плідну працю» на посту мера. Одночасно забувши про ті злочинні діяння котрі він скоїв будучи міським головою. Земельні афери, фінансові оборудки, розкрадання бюджету і тому подібне – це лише вершина айсберга .
У Почаєві ще не забули його висловлювань «Я смотрящий від Пшонки» , «Доки буде Пшонка, буду я».
Олег Петрович підробляв протоколи сесії міської ради, в яких ішлося про видачу земельних ділянок. Зважаючи, що вартість землі в місті Почаєві є високою – заробляв досить великі суми. Підставними особами для перепродажу земельних ділянок були люди які цього навіть не знали. Зокрема бабуся, якій 88 років, з села Старий Тараж.
Зараз по цих земельних аферах триває слідство, котре веде Головне слідче управління в Тернопільській області. Проте, справа затягується. Слідчими і суддями ігноруються очевидні і доведені факти злочинної діяльності екс-мера. На спірні і незаконно вилучені з власності міста, земельні ділянки не накладено арешт. В городян уже складається враження, що п. Іванюк так і не отримає покарання за вчинені посадові злочини, а знову вийде сухим із води.
Громада міста стурбована тим, що чиновник, котрий мав би давно бути люстрований і відповідати перед законом за вчинені ним службові злочини, знову балотується на посаду, де він уже встиг “відзначитись”, як корупціонер і злочинець.
Депутати Почаївської міськради неодноразово звертались з клопотаннями з приводу “діяльності” мера Іванюка до обласної прокуратури, але щоразу отримували типові бюрократичні відписки з рекомендаціями звернутись до суду. Таким чином справа про земельні афери в Почаєві просто ходить по замкнутому колу.
А сам фігурант балотується втретє на посаду мера. Напевно, доволі хлібне місце, раз п. Іванюк так прагне знову його посісти.
Воно і зрозуміло . До прикладу: вартість 4,5 га землі по вулиці Фабрична складає майже 3 (три) мільйони гривень. Але про що можна говорити, якщо зарплата тодішнього голови не перевищувала 4000 тисячі гривень, а Олег Петрович дозволив собі придбати новий автомобіль Honda Pilot ціною близько 80 тисяч доларів. Виникає логічне запитання: звідки в мера невеличкого містечка такі кошти? В той час як не ремонтувалися дороги, не прибиралося сміття, не покращувався благоустрій міста міський голова роз’їжджав на дорогому позашляховику, який не так дешево і утримувати. І таких прикладів можна навести багато. Екс-мер відкрито демонструє городянам свою заможність, котра явно свідчить про те, що живе п.Іванюк , далеко не на зарплату.
З усього вище наведеного, випливає висновок, що екс-мер Іванюк має поважних покровителів у вищих владних кабінетах. А з того, що він втретє висуває свою кандидатуру на посаду міського голови, що існують якісь підкилимні домовленості п. Іванюка з кимось із владної вертикалі.
На дебатах, котрі відбувались у міському Будинку Культури п. Іванюк старанно поливав брудом депутатів міської ради від “Свободи”, котрі і були ініціаторами його відставки і всіляко намагаються добитись від правосуддя законного рішення по всіх кримінальних справах, порушених проти екс-мера.
В ході дебатів п. Іванюк видавав перед громадою свої зловживання владою, як досягнення для міста, розповідав про плани благоустрою Почаєва і його розвитку, як духовного, культурного та історичного центру Тернопільщини.
Але виникає питання : чи можна знову довірити господарювати в Почаєві людині, котра грабувала місто уже впродовж двох мерських каденцій?

Коментарі вимкнені.