Про тернопільський скандал із бюлетнями: кліше мали знищити за день до виборів, а зайві бюлетені – 20 жовтня
Близько 1800 необлікованих бюлетенів та вісім кліше вилучили правоохоронці в приміщенні однієї з друкарень Тернополя. За словами начальника обласного управління міліції Олександра Богомола, з даним товариством міська та обласна територіальні виборчі комісії уклали угоди про друк виборчих документів. Відповідно до неї друкарня зобов’язувалася надрукувати 181 695 бюлетнів по Тернополю та 842 842 по області.
Від початку вересня і до 16 жовтня включно товариство друкувало виборчі бюлетені. Впродовж 16-19 жовтня члени ТВК міста та області забрали бюлетені та передали під охорону працівників міліції.
Олександр Богомол каже, що відповідно до умов договору та умов виборчого законодавства, кліше має бути знищене за день до голосування, а надлишок бюлетенів (близько 1%) мав бути знищений в день передачі оригіналів, а це 16-19 жовтня.
20 жовтня в міський відділ міліції звернувся один з учасників виборчого процесу та заявив, що в друкарні залишилися бюлетені та кліше. За словами власника друкарні, знищення бракованих бюлетенів планувалося саме на 20 жовтня, оскільки на цей день був виданий наказ на знищення.
Проте зробити цього не встигли. Документацію вилучили правоохоронці. За попередньою інформацією там було 385 бюлетенів до міської ради, 42 до обласної, 21 до Залозецької сільради та 1354 бюлетенів для голосування за міського голову.
Відповідальність, каже Олександр Богомол, нестиме власник друкарні, але слідчі перевіряють і дії членів ТВК, оскільки вони відповідають за складання акту на знищення. Документу наразі правоохоронці не бачили. Міліціонери внесли подію до ЄРДР за статтею 158 частина 2 – підробка або незаконне виготовлення, використання або зберігання незаконно виготовлених чи підроблених виборчих документів (виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, про підсумки голосування на виборах чи референдумі, про результати виборів або референдуму та інших документів, які відповідно до законодавства відносяться до виборчих документів). Санкція статті карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.
Коментарі вимкнені.