Понад 220 мільйонів гривень – розмах земельної корупції на Тернопільщині

“Фактор корумпованого чиновника” залишається поширеним явищем у земельній сфері. Про це свідчать офіційні дані прокуратури Тернопільської області за 2018 рік. Чим вища роль чиновника в розпорядженні державними землями, тим більше варіантів зловживань службовим становищем у нього виникає. А чим більше таких земель – тим більшого розмаху може набути корупційна діяльність.

Так, згідно з інформацією, наданою прокуратурою Тернопільської області на журналістський запит, упродовж минулого 2018 року до суду було направлено 24 позовні заяви з питань земельних відносин.

За результатами розгляду  задоволено 29 позовів на суму майже 224,9 млн. грн.

За прокурорського втручання  повернуто власникам та попереджено незаконне надання 208 га земель.

І це лише офіційна інформація про документально доведені епізоди. Якщо порівняти ці дані з публічною інформацією про обласний бюджет, то дані Прокуратури означають, що масштаби земельної корупції – не дріб’язок. Сума по задоволених позовах (224,9 млн грн) більш ніж на 80% перевищує суму видатків Департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА (119,0 млн грн).

Корупція залишається невід’ємною складовою земельних відносин в країні. Мораторій на купівлю-продаж земель сільгосппризначення породжує «схеми», щоб його обійти. А відсутність «цивілізованого» ринку землі спонукає чиновників користуватись ситуацією, вимагаючи хабарі за незаконне “безоплатне” переведення земель з державної власності у приватну, за передавання ділянок у користування за низькими орендними ставками, за надання їх в оренду з правом подальшого набуття права власності, за свої “послуги” використання службового становища для заволодіння ділянками.

Проте новообраним президенту, а невдовзі – парламенту й уряду переходять «у спадок» не тільки мільйонні втрати через корупцію у земельній сфері, хабарництво посадовців за вирішення «земельних питань», а й можливість змінити ситуацію, реалізувавши земельну реформу, впровадження якої розтягнулося на десятиліття.

Comments are closed.