Села на Тернопільщині вмирають — тисячі гектарів пасовищ у воді

Села Жуків, Гиновичі та Підлісне в Бережанському районі Тернопільської області два тижні затоплювала річка Золота ЛипаСела Жуків, Гиновичі (на знімку) та Підлісне в Бережанському районі Тернопільської області два тижні затоплювала річка Золота Липа.

— Піків повені було два — минулого тижня і цієї неділі, коли падали дощі. Вода оточила 20 будинків. Підвали затопило в більше як 60 господарів. Люди весь цей час не мають спокою — витягують з ям картоплю, пересушують. Воду висмоктують помпою, а вона знову підходить, — розповідає секретар Жуківської сільради Марія Чендей.

Ці території потерпають від повеней навесні та влітку впродовж 10 років через несправну греблю, що у Бережанах на Золотій Липі. Так стверджує секретар. Цього ж року ситуація катастрофічна.

— Гребля поломана і районна влада не береться її ремонтувати. Крім того, приватники поверх неї ще дощок понабивали — щоб із річки краще вода до їхнього ставка йшла. А наші села вмирають — тисячі гектарів пасовищ у воді, то навіть не буде куди корів гнати пасти. У людей фундаменти будинків руйнуються.

16 квітня вода почала спадати, однак будинки і господарські будівлі ще затоплені. Рівень паводку в більшості річок України поступово знижується, кажуть синоптики.

Фото За Збручем

Gazeta.ua

Коментарі вимкнені.