Таксі Чорткова працюватимуть легально. І ніяк по-іншому!

Міський голова Володимир Шматько зустрівся із водіями таксі міста Чорткова та підприємцем, який свого часу був власником служби таксі «Круїз», аби напрацювати порядок їх роботи у нашому місті.

На зустрічі були присутні також депутати міської ради, керівники певних підрозділів міської ради, начальник Чортківської об’єднаної державної податкової інспекції Руслан Цвігун, начальник Чортківського відділу поліції Анатолій Мельник, начальник Управління державної казначейської служби у Чортківському районі Ярослав Загайко, заступник начальника Державної служби України з безпеки на транспорті Василь Петровський, начальник Чортківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Михайло Сташків.

Нагадаємо, що два тижні тому у Чорткові працювали представники Державної служби України з безпеки на транспорті, перевіряючи водіїв таксі на наявність необхідних дозвільних документів для такого виду діяльності. Підставою було те, що за інформацією Чортківської об’єднаної державної податкової інспекції лише декілька таксистів міста є офіційно зареєстрованими та сплачують податки.

Володимир Шматько наголосив, що як тільки «таксисти» погодяться працювати у правовому полі, для них будуть створені відповідні умови, а саме: відповідно облаштовані стоянки по всьому місту, а з нелегалами «правила гри» будуть жорсткими.

Руслан Цвігун, начальник Чортківської об’єднаної державної податкової інспекції, зазначив, що для того, аби надавати послуги таксі, потрібно стати фізичною особою-підприємцем і сплачувати 745 гривень на місяць єдиного податку (зараховується до міського бюджету) і 820 гривень на місяць внеску до Пенсійного фонду. Якщо ж водія наймає служба таксі, то за кожного найманого працівника підприємство має сплатити близько 1700 гривень (ПДФО, ЄСВ, військовий податок). У разі ж виявлення факту неоформленого на роботу найманого працівника, штраф за таку діяльність для підприємця сягає близько 110 тисяч гривень штрафу.

Заступник начальника Державної служби України з безпеки на транспорті у Тернопільській області Василь Петровський зазначив, що для надавання послуг таксі також потрібна ліцензія, яка коштує близько 1700 гривень та видається на необмежений термін.

У результаті перемовин таксисти (ті, що прийшли, – близько 30) погодились працювати у правовому полі. Підприємець, котрий свого часу був власником служби таксі «Круїз», погодився оформити 25 найманих осіб. А дехто – стати приватним підприємцем. До наступного тижня усі таксисти, які мають бажання працювати у правовому полі, мають зголоситися та бути відповідно оформлені як приватні підприємці чи наймані особи. Відповідно до їх кількості обіцяють облаштувати кількість паркомісць. Звертаємо увагу, що сьогодні усі так звані парковки для таксі, є нерегламентованими (водії таксі не мають права там стояти і не дозволяти усім іншим водіям паркуватися).

Сподіваємося, що найближчим часом робота таксі буде легалізована, а міська казна поповниться коштами, які свого часу «осідали» невідомо де. Врешті-решт, таксистам потрібні хороші дороги, а за декілька років і пенсія…

Коментарі вимкнені.