ТзОВ «Бучачагрохлібпром» готується до євросертифікації молока

Одне з найбільш масштабних та якісних підприємств Тернопільщини ТзОВ «Бучачагрохлібпром» вже скоро очікує на приїзд єврокмісарів з питань контролю безпеки якості продукції.

В такий спосіб господарство зможе пройти євросертифікацію, підтвердити європейський статус молочної продукції, яку виготовляє та в майбутньому експортувати її в країни ЄС.

– Євросертифікація – це комплекс заходів направлений на підготовку господарств молочної галузі до відповідності директивам та нормативам законодавства ЄС. Коли ми пройдемо перевірку єврокомісарів – отримаємо єврономер виробника молочної продукції. Це означає, що продукт, виготовлений на нашому господарстві, відповідає європейським стандартам і це також дасть можливість нашій продукції заходити на ринки ЄС. В тому числі навіть цільне молоко. Деякі молокопереробні заводи Румунії вже зацікавлені в поставках нашого цільного молока, –пояснює заступник директора по тваринництву Рудюк Борис.

На разі підрозділи підприємства (Пилява, Осівці та Соколів) перебувають ще на підготовчому етапі, однак до кінця літа будуть готові на 100% до приїзду єврокомісарів. Останні повинні перевірити євродиректив – те, чи відповідає господарство усім європейським директивам та нормативам законодовства ЄС і чи може воно виготовляти та реалізовувати свою продукцію.

– Ми завершуємо підготовку, після якої до нас приїдуть єврокомісари. Орієнтовно це має відбутись у вересні.  Є перелік європейських норм, яким має відповідати кожна європейська ферма для того, щоб мати право утримувати тварин і виготовляти свою продукцію. Єврокомісари перевірятимуть ці всі вимоги, включаючи:  мікроклімат, умови утримання тварин, умови роботи людей, забезпечення їх санітарно-гігієнічними нормами роботи, якісне здорове харчування тварин, утримання телят тощо. Ще задовго до початку підготовчого етапу євросертифікації наше підприємство було готове на 99%, – розповідає Рудюк Борис.

Зараз в ТзОВ «Бучачагрохлібпром» до приїзду єврокомісарів залишається підготувати лише 1% – це здебільшого доопрацювання окремих додаткових нюансів, пов’язаних із специфікою європейських вимог та норм. Вже після проходження євросертифікації та отримання спеціального єврономера за єврокомісарами залишиться право позапланових перевірок.

До слова,  компанія ТзОВ «Бучачагрохлібпром» входить в 10-ку кращих лідерів молочного ринку України, реалізуючи щодня понад 70 тонн молока екстра класу. Нещодавно воно очолило рейтинг підприємств Тернопілля у галузі молочного скотарства.

Коментарі вимкнені.