У Чорткові буде парк Небесної сотні

У четвер, 7 лютого, відбулась робоча зустріч Чортківського міського голови Володимира Шматька із начальником Центральної геофізичної обсерваторії Олександром Косовцем (м. Київ), начальником Тернопільського ГЦМ Степаном Софінським, начальницею відділу метеорології Львівського РЦГМ Тамарою Вінницькою, а також начальником гідрологічної станції Чортків Володимиром Гриндьо.

Мета зустрічі – пошуки варіантів перенесення гідрологічної станції Чортків із теперішнього місця.

Чортківська гідрологічна станція знаходиться на вул. Володимира Великого, 1 ще з 1964 року. Втім, пошуки нового місця для неї необхідні та навіть мають благородну мету. Володимир Шматько роз’яснив ситуацію: «На цьому місці в недалекій перспективі повинен «вирости» парк Небесної сотні. А без перенесення гідрологічної станції – це неможливо, бо без цієї території (один гектар), котру наразі вона займає, парк не виглядатиме повноцінним».

Мікрорайон Кадуб є найбільш заселеним у місті – тут проживає майже 10 тисяч чортківчан. Майбутній парк Небесної сотні, у якому минулого року висадили 40 дерев, повинен стати першою зеленою зоною для мешканців великого мікрорайону.

Начальник ЦГО Олександр Косовець погодився на перенесення станції Чортків на нове місце при умові, що їм допоможуть із будівництвом нового приміщення. У свою чергу, Володимир Шматько розповів, що міська рада готова започаткувати Програму підтримки гідрологічної станції Чортків та допомогти їм із будівництвом нового будинку на вул. Об’їзній у межах майбутнього індустріального парку «Чортків-ЗАХІД». Орієнтовна вартість будівництва станції – два мільйони гривень.

Сторони дійшли консенсусу, зазначивши про доцільність перенесення гідрологічної станції на нове місце. Надалі вирішуватимуться юридичні та технічні аспекти справи.

Коментарі вимкнені.