У селі Гаї Шевченківські постала православна церква – велична святиня християн (фото)

????????????????????????????????????

Урочиста подія відбулася нещодавно сонячними днями у с. Гаї Шевченківські Тернопільського району. Нарешті, після тривалої, обсягом у роки, терпеливої невтомної праці, парафіяни Української православної церкви Київського патріархату отримали нову святиню, вмістилище божественності та притулок духовності – величний ніжно-блакитний храм, назва якого – Успіння Пресвятої Богородиці. Церкву із синіми куполами та жовтими зорями розбудовували спільними зусиллями «денно і нощно»: активно, цеглинка за цеглинкою. Звели храм за благодійні внески – пожертви добрих прихожан. У першу неділю після П’ятдесятниці – 26 червня, коли православні віряни величають Всіх Святих, вшановуючи їхню пам’ять, відбулося відкриття зведеної будівлі – церкви. Обряд освячення красивої та величної домівки Божої – православного храму, здійснив архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор.

g_sh01

g_sh03
До слова, прихожани української православної церкви Київського патріархату на будівництво свого храму чекали близько 11-ти років. До моменту відкриття церкви на її території була зведена капличка преподобного Іова Почаївського, до якої й ходили молитися, в цій же капличці відправляли Богослужіння.
Як же розпочалося святкове дійство такого бажаного та довгоочікуваного відкриття Господнього храму? Молоді парафіяни – Віктор Білоус та Марічка Гуменна зустріли владику, диякона, трьох іподияконів та 13-ох священиків поетичними рядками, короваєм, букетом квітів. Діти встеляли шлях, що по ньому йшли священнослужителі, пелюстками троянд. У цей недільний благоговійний день новозбудований храм заледве вміщував у собі парафіян і гостей села. Чимало людей молилися та слухали Слово Господнє на просторому, засадженому квітами та кущиками, церковному подвір’ї.
Владика Нестор побажав парафіянам, щоб для них цей православний храм був справжнім домом Господнім, до якого буде ступати кожен та старатиметься отримати у ньому Боже Благословення, приноситиме Святому Отцю свої радості і жалі. З уст владики звучали слова благословення кожному, аби всі досягали єднання з Богом через участь у Святому Таїнстві Євхаристії, ставали справжніми дітьми Божими. І щоб кожен парафіянин храму отримав духовне спасіння.

g_sh10

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Хор цього православного храму на чолі зі своїм регентом – Тетяною Ботюк протягом практично трьох годин часу освячення церкви виконував різноманітні літургійні пісні-прославлення. Наприкінці урочистої події спів хористів православної церкви об’єднався у своїх піснях із хором греко-католицької церкви села Гаї Шевченківські. Завершилася Свята літургія многоліттям «На довгії благії літа».
Отець Володимир – священик новозбудованого храму, нагороджував грамотами жертводавців православної церкви – як прихожан, так і представників підприємств, чиї зусилля були спрямовані на утвердження Єдиної Української Помісної Церкви – на славу і честь, на благословіння Пресвятої, Єдиносущної, Животворчої і Нероздільної Тройці – Отця, і Сина, і Святого Духа. Орденом чудотворця Миколая Мирлікійського нагородив о. Володимир і прихожанина Андрія Водвуда – за його непомірну жертовність у будівництві церковного дому.
Після Божественної літургії на всіх присутніх чекав приємний сюрприз від Світлани Гуменної – дружини о. Володимира, яка спільно з наймолодшими парафіянами церкви, підготувала святкове привітання, присвячене відкриттю храму. Маленькі мешканці села зачитували вірші, співали пісні.
Наприкінці дійства на парафіян чекало солодке частування, організоване турботливими, дбайливими парафіянками церкви. На святкових столах розстелилися скатертини із солодощами, печивом, цукерками, морозивом, ягодами…
Одне слово, завдяки церковній події у людей з’явився піднесений задушевний настрій, назріло натхнення до звершення благих справ в ім’я Господа Бога.

g_sh21

Софія Пасічник

Коментарі вимкнені.