У Збаражі встановили пам’ятник Героям Небесної сотні — Устиму Голоднюку та Назарію Войтовичу

Світлина від Світлани Боднар.

У сквері Героїв у Збаражі днями встановлено та освячено пам’ятник Героям Небесної сотні, Героям України Устиму Голоднюку та Назарію Войтовичу. Участь в урочистостях взяли три сотні збаражан. Про це повідомила голова Збаразької райради Світлана Боднар.

Довідково

Устим Володимирович Голоднюк (12 серпня 1994, м. Збараж, Тернопільська область, Україна — 20 лютого 2014, Київ, Україна) — громадський активіст Євромайдану, боєць 38 сотні самооборони майдану. Герой України. Був захисником Майдану з листопада 2013 року. 30 листопада був побитий, на потилиці був шрам, наклали 12 швів. Щойно рани зажили, знову поїхав на Майдан. Належав до 1-ої, 19-ої, пізніше 38-ої сотень. 20 лютого 2014 року внаслідок вогнепального поранення в голову загинув. Отримав його, допомагаючи забирати загиблих біля горішнього виходу станцїї метро Хрещатик. Куля ввійшла йому до потилиці, пробивши блакитну миротворчу каску, і вийшла над правим оком. Коли його доправили до готелю «Україна», лікарі вже не могли допомогти хлопцю.

Назарій Юрійович Войтович (2 червня 1996, с. Травневе, Збаразький район, Тернопільська область, Україна — 20 лютого 2014, Київ, Україна) — учасник Євромайдану, студент Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу. Герой України. Назар Войтович поїхав до Києва вночі 19 лютого, а вже наступного дня під час протистоянь на Майдані хлопця вбили з вогнепальної зброї. З друзями до Києва прибув пів восьмої ранку, а за дві години на дзвінок від мами замість сина відповіла волонтер Юлія Вотчер із Михайлівського собору, яка повідомила, що Назара вбито пострілом у голову. Снайперська куля влучила хлопцеві в обличчя і вийшла через хребет. Зі слів одногрупників ще в середу, 19 лютого, Назар був на парах, а ввечері мав тільки віднести до автобуса, який їхав на Київ, речі для столичного майдану. В останню хвилину чомусь вирішив, що й сам поїде. Це рішення коштувало йому життя.

Світлина від Світлани Боднар.

-1 thoughts on “У Збаражі встановили пам’ятник Героям Небесної сотні — Устиму Голоднюку та Назарію Войтовичу

  • 10:11 | 17.07.2019 о 10:11
    Permalink

    Розстрiляти прямо на тiй самiй площi тих. хто це органiзував i дозволив дiтям кудись iхати! Неваже у вас, батьки. розуму не було. що в натовп вiдпускати дiтей не можна? А заради чого вони загинули. скажiть менi? Кому краще жити стало? Або ви просто iдiоти. котрих вжe нiчого не вилiкуе, якщо ви пiдтримуете це дурне збiговисько котре ви називаете майдан. Невже ви так нiчого i не зрозумiли?

Коментарі вимкнені.