“Вина є держави і більше нікого” – мешканцям Збаража загрожує річка


Мешканцям Збаража загрожує річка  Гнізна. Вона стала своєрідним резервуаром для усіх міських нечистот. Очисних споруд у Збаражі не було ніколи, а насосна станція, що відкачувала каналізаційні відходи не витримала випробування часом і навантаженнями. В міській раді лише розводили руками, поки в ситуацію не втрутилась прокуратура. Чи допоможе це місту з’ясовували наші кореспонденти.

Річка Грізна протікає в самому центрі Збаража. Нині вона більше схожа на дуже брудний вузенький потічок. До того ж – із нестерпним запахом.

Марія Бондар, жителька Збаража:

– Труби давним-давно зношене всьо, його не ремонтують, ото вся проблема. Витікають фекалії, де йде своєрідний запах. 

Ось тут – під мостом – нечистоти витікають із труби просто в річку.

Дмитро, житель Збаража:

– Зараз видно воно все стікає з лікарні, з міста, не справляється.

Очисних споруд у Збаражі не було ніколи. Усі відходи потрапляли на поля фільтрації, через насосну станцію. Та багато років її ніхто не ремонтував – бракувало грошей, і станція вийшла з ладу. За десять років, відколи це сталося, в міськраді жодного разу не зібрали комісію, яка б мала вирішити проблему, кажуть у прокуратурі.

Ірина Мокрій, в.о. прокурора Збаразького району:

– На вимогу прокуратури відбулось засідання екологотехногенної комісії, на якій було вирішено виділити кошти на спорудження водозабірних резервуарів, де би проводилася утилізація забруднюючих речовин.

Посеред робочого дня на місці немає ні мера, ні навіть його секретарки. Прокоментувати ситуацію просимо заступника.

Ольга Мартиненко, заступник міського голови Збаража:

– Вина є держави і більше нікого. Держава мусить дати якесь своє фінансування і забезпечити своїм тим, що щось зробити для цього, щоб потім контролювати. 

У прокуратурі ж кажуть: простежать, щоб найближчим часом у місті вирили котловани для нечистот, а згодом змусять чиновників придбати спецмашини, якими відходи вивозитимуть на поля фільтрації. Люди сподіваються, що бодай з примусу міська влада почне вирішувати величезну комунальну біду їхнього маленького містечка.

Андрій Чернишков, Інна Білецька, Микола Василюк, “Інтер”

Коментарі вимкнені.