Забій голови, струс мозку і тріщину у тазовій кістці – наслідки тортур у тернопільскій міліції

32-річний Руслан Заяць утік з райвідділку міліції через вікно третього поверху. Стався такий інцидент у Підволочиську на Тернопільщині. Чоловік розповідає: вискочив у вікно з відчаю, не сила було терпіти тортури правоохоронців.

Про це йшлося в «Огляді дня» на телеканалі ZIK.

Тепер чоловік у лікарні. Має забій голови, струс мозку і тріщину у тазовій кістці.

«Ставили мене на розтяжку. Скільки можна було поставити на ширину, давали листочок і руки тримати над головою. Руки терпли, ноги терпли. Казали, щоб зізнавайся, бо це ти, ми знаєм, що ти, бо маємо свідків, вночі тебе бачили, ти ходив», – розповідає Руслан.

Чоловік розповідає: у райвідділку міліції Підволочиська його і ще близько двадцять чоловіків тримали більше доби. По одному викликали і змушували зізнаватися. Тиждень тому в Іванівці Підволочиського району сталося жахливе подвійне вбивство. Загинуло подружжя пенсіонерів. Чоловіка з дружиною зарізали, а хату підпалили. Міліція передусім почала підозрювати родичів. Руслан – племінник покійних. Про так зване опитування, каже: коли почали по другому і третьому колу хлопців заводити, почулися крики.

Хлопці з того страху вибігли по коридору на третій поверх і з того страху Р. Заяць вискочив у вікно. Після Русланового стрибка міліція одразу всіх хлопців відпустила. Та у Іванівці вже тиждень під посиленою увагою правоохоронців чи не кожен двір. Розслідування триває. Підозрюють кожного.

Мати Руслана Ганна Заяць розповідає: «Першого дня він повернувся десь біля одинадцятої. Розповів, що його звинувачують у тому злочині…Поки він не вискочив з вікна, він був там аж три дні».

Тернопільські правоохоронці від коментарів відмовилися. Але на своєму офіційному сайті повідомили: мешканець Іванівки з невідомих мотивів вистрибнув з вікна, не зважаючи на те, що його намагалися втримати присутні у залі. Тим часом районна прокуратура розпочала перевірку відповідно до 97 Кримінального Кодексу України.

«З працівників міліції ніхто не відсторонений від виконання обов’язків. Проводиться перевірка, опитується особа, яка вистрибнула з вікна і особи, які були присутні при цьому», – розповів прокурор Підволочиського району Микола Марцун.

Та, як розповідають хлопці, палицею по п’ятах їх били співробітники карного розшуку з Тернополя. Прізвищ, каже Руслан, міліціонери нікому не називали. Тим часом районна прокуратура має оголосити результати своєї перевірки вже за тиждень.

Коментарі вимкнені.