Завершено спеціальне розслідування групового нещасного випадку із смертельним наслідком, що стався з працівниками ТзОВ «Бучачагрохлібпром»

Управління Держпраці у Тернопільській області завершило спеціальне розслідування групового нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 13 серпня 2018 року із заступником начальника охорони 1972 р. н. та охоронником 1950 р.н. ТзОВ «Бучачагрохлібпром». Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, заступник начальника охорони смертельно травмований, охоронник госпіталізований до лікарні із численними травмами.
Працівники ТзОВ «Бучачагрохлібпром» – заступник начальника охорони 1972 р.н., який був за кермом службового автомобіля Reanault Duster, та охоронник 1950 р.н. рухались дорогою «Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль» на 168км.+600 м, що поблизу с. Звенигород Бучацького району. Повертаючи ліворуч на другорядну дорогу, автомобіль виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся з автомобілем Skoda Superb, що рухався у зустрічному напрямку.
Згідно з даними Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи смерть заступника начальника охорони ТзОВ «Бучачагрохлібпром» настала внаслідок масивної травми тіла з численними переломами кісток скелету та ушкодження внутрішніх органів. При експертизі взірця крові етилового алкоголю не виявлено. Охоронець отримав численні травма – закриту черепно-мозкову травму, забій головного мозку, множинні переломи ребер, перелом ключиць, множинні забійні рани.
Розслідування обставин та причин дорожньо-транспортної пригоди проводив слідчий відділ Тернопільського відділу поліції ГУНП в області. Матеріали розслідування були направлені до прокуратури. Розслідуванням встановлено, що автомобіль Reanault Duster, що належить ТзОВ «Бучачагрохлібпром», був технічно справний. Під час руху водій (заступник начальника охорони) не був достатньо уважним, не стежив належно за дорожньою ситуацією, щоб у разі її зміни своєчасно відреагувати та не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху, загрожувати життю та здоров’ю громадян, завдавати матеріальних збитків, чим порушив вимоги п. 1.5.; 2.33 (б, д) Правил дорожнього руху України. Водій автомобіля Reanault Duster, порушуючи вимоги п. 10.1. та дорожньої розмітки 1.1. «вузька суцільна лінія» ПДР України, перетнув вузьку суцільну лінію та виїхав автомобілем на зустрічну смугу, чим створив своїми діями аварійну обстановку та допустив зіткнення із зустрічним автомобілем.
За фактом смерті підозрюваного кримінальне провадження у справі закрито.
Розглянувши матеріали розслідування нещасного випадку, комісія визнала нещасний випадок із охоронником 1950 р.н. ТзОВ «Бучачагрохлібпром» пов’язаним із виробництвом.
Висновок комісії на заступника начальника охорони 1972 р.н. ТзОВ «Бучачагрохлібпром» приймається за матеріалами прокуратури Тернопільської області. Враховуючи постанову про закриття кримінального провадження прокурати Тернопільської області від 31 жовтня 2018 року, на підставі «Порядку про розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» нещасний випадок із заступником начальника охорони підприємства, який керував автомобілем Reanault Duster та допустив порушення вимог правил безпеки руху, не пов’язується із виробництвом.
Посадовим особам підприємства доручено здійснити заходи щодо усунення причин нещасного випадку. Члени комісії мали зустріч із дружиною потерпілого та роз’яснили права щодо розв’язання соціальних проблем, які виникли внаслідок нещасного випадку.

Коментарі вимкнені.