Мандруємо в зиму… Куди їздять відпочивати тернополяни

Ще зовсім трішки – і прийдуть до нас новорічно-різдвяні свята. І вже нині кожен планує, де і як проведе їх. Звісно ж, багато хто скористається консультаціями, пропозиціями турфірм. До речі, їх в області – понад 100. І видів відпочину на грудень-січень не бракує. Хтось помандрує Україною, хтось вирішив поїхати у ті дні за кордон. Як зробити правильний вибір, ми вирішили порозмовляти з керівником Тернопільського обласного закритого акціонерного товариства з туризму та екскурсій – ЗАТ «Тернопільтурист» Галиною Євгенівною СОПРОНЮК.

– Галино Євгенівно, відомо, в області є багато цікавих місць. Чи популярні вони серед наших туристів? Приміром, чи їдуть тернополяни у борщівську Горошову на Меланку?

– Мешканці області, як правило, на такі забави добираються самостійно – власним чи громадським транспортом, А в Горошову на 13-14 січня до нас приїде київська група. Туристи будуть жити у Борщові, відвідають також Тернопіль, Почаїв. Думаю, їм сподобається дійство. Це їм коштуватиме з транспортними витратами, святковою вечерею і проживанням 450 гривень з людини.

Ми організовуємо поїздки на президентську ялинку. Щоправда, парадокс – студенти на квитки мають знижку, а для дітей вона передбачена у віці до 10 років, далі знижки нема. Існує і проблема з квитками, за їх бронювання треба додатково платити. Запрошуємо дітей, скажімо, з Кременця до Тернополя на ялинку. Дорога, вистава, подарунок обійдуться у 80 гривень.

– Які тури на свята ви можете запропонувати в межах України?

– Цікавих маршрутів є дуже багато. Туристам пропонують відпочинок і на свята Миколая, на Різдво, на Новий рік і старий Новий рік. Звісно, і ціни на новорічно-різдвяний період не низькі.  Так, найпривабливішою є Івано-Франківщина з зимовими Карпатами. Ми маємо у Верховині свій профспілковий оздоровчий комплекс «Верховина». Тут готові прийняти і  дітей, і дорослих, є тут і місцеві підйомники. Бажаючих возять у «Буковель». Проживання у «Верховині» коштує від 80 гривень, якщо зі сніданками та вечерями – плюс ще 100 гривень.

– «Буковель» – дуже популярне місце відпочинку, але й дороге…

– Так, «Буковель» багатьом не по кишені. Для прикладу: у комплексі відпочинку «Урочище Вишня» у с.Поляниці Яремчанського району за 5 діб двомісний номер коштує від 8000 гривень за 2 осіб зі сніданками; у  гостинному  готельному комплексі «Буковель»  на мінімум 7 ночей двомісний «економ» вартує від 9000 гривень на двох зі сніданками. У «Буковелі» за 500-800 гривень банкетна новорічна ніч є обов’язковою.

Наші туристи часто поселяються в оздоровницях недалеко від цього гірськолижного курорту, в приватному секторі, а в Буковелі користуються лише підйомниками та трасами. Проживання у «Буковелі» – від 1300 гривень зі сніданком на Різдво. Тому ми пропонуємо дешевше проживання у приватному секторі. Маємо перелік садиб, прізвища господарів, здійснюємо для зацікавлених  бронювання, а оплачує турист за проживання, харчування, інвентар – на місці.

– А що приваблює Тернополя за кордоном?

– Як правило, у Польщу у Закопане, у Словаччині у  Високі Татри, рідше – в австрійські Альпи, бо це дорогувато. Є індивідуальні та групові поїздки. У приватному секторі проживання вам обійдеться у Закопаному у  25 євро, у пансіонатах – у 50-60 євро за ніч зі сніданками.   Є чимало людей, що  самостійно подорожують, без турагенцій – відкривають євровізи, користуються машинами, літаками, через інтернет бронюють житло. І виходить для багатих людей поїхати дешевше в Альпи, ніж у той же  «Буковель».

– Чи організовують за кордоном святкування Різдва…

– Так, у Європі враховують побажання туристів з України. Цікавими є подорожі взимку у всі країни Європи. У Польщу, в Угорщину –  від 120 євро і вище,  в Чехію, Австрію, Голландію, Німеччину, Францію – від  290 євро і вище. У вартість туру здебільшого не входять  новорічні банкети, а це ще додатково  80-100 євро. Але туристи їдуть, скажімо, в Прагу до центральної ялинки і їм не треба того дорогого банкету. Туристи можуть відвідати взимку прибалтійські країни, Таллінн, Ригу, Вільнюс і Санкт-Петербург вартує  від 245 євро. Сам Петербург – від 180 євро, Москва і  «Золоте кольцо»  – від 360 євро.

Діти мають можливість поїхати до Фінляндії  в селище Санта Клауса з батьками або з керівником групи. Для дітей передбачено  безкоштовну візу, як і для пенсіонерів. 8-9 днів з дорогою коштують від 450 євро. Можна дітям відвідати на канікулах французький Дісней-Ленд, це коштуватиме від 350 євро за 8 днів з дорогою,  але ще треба викласти  40 євро за день у цьому парку.

– Хтось, певно, хоче зустріти Новий рік і в теплих краях…

– Слід знати, що з  15 грудня і до 20 січня, як правило, жодних знижок нема, навпаки, всі путівки дорожчають на 10-25 відсотків, хоча бувають «горящі» тури. На Новий рік відпочинок у Єгипті за 8 ночей на 2 особи коштує від 1000 доларів. У Туреччині в цей час дещо прохолодно. Але, наприклад, у міжсезоння Єгипет чи Туреччина можуть вартувати і 250 доларів з особи. Арабські Емірати вартують 1200-1300 доларів. Тури є на 5 днів, на 12, у ближнє і далеке зарубіжжя, автобусами і літаками. Тому і ціна різна. Тож гарних вам подорожей!

Розмовляла Галина ВАНДЗЕЛЯК, газета “Свобода”.

Коментарі вимкнені.