Тернополяни можуть долучитись до переписування Пересопниці

Фото www.poltava.pl.ua

В Україні стартувала унікальна акція – всі охочі можуть власноруч переписати рядок з Пересопницького Євангелія – першого перекладу святого письма староукраїнською мовою. Для цього потрібні лише комп’ютер, принтер і сканер. Проект започаткували з нагоди святкування 450 річчя Пересопницького Євангелія. Він триватиме, доки не перепишуть всі 18 тисяч рядків, які потім зберуть у книжку.

Долучитися до створення згальнонаціонального Пересопницького Євангелія досить просто. Достатньо знайти відповідний сайт, зареєструватися, роздрукувати приклад і власноруч переписати рядок. Потім готовий варіант відсканувати та надіслати організторам. Рядки з Пересопниці зі всієї України надходитимуть до офіса видавництва у Києві, – повідомляє 5 канал.

“Візьметься тільки рукописний текст. Там на сайті, коли загружається рядочок, є спеціальний код. Завдяки йому ми знаємо, де рядок знаходиться і вже формувати книжку”, – зазначив розробник сайту проекту Руслан Кобись.

Акція з переписування Пересопницького Євангелія триватиме, доки не закінчаться 18 тисяч рядків, з яких складається твір. Готову книгу надрукують, зазначивши ім’я всіх, хто долучився до її створення. Організатори кажуть, якщо охочих переписати Євангеліє виявиться забагато – готові навіть повторити цю акцію.

Коментарі вимкнені.