Галичанам треба лікувати ілюзії, – психіатр

Психіатр, політичний аналітик Роман Кечур вважає, що «галичани мають перестати будувати Україну в цьому світі»: «Вони мають сказати: «Ми за щастя у всьому світі, але ще й за власний інтерес. Якщо наш інтерес не буде реалізований – за таких політиків ми не голосуємо, такі проекти ми не підтримуємо». Тоді з нами будуть домовлятися як з партнерами. А так ми виглядаємо трошки божевільними».

Про це Роман Кечур сказав 28 січня під час засідання галицького дискусійного клубу «Митуса» на тему «Чи можлива партія галичан?».
«Для того, щоб в Європі утворилися моноетнічні держави, було проведено дві світові війни. Перед тим були поліетнічні імперії, де народи жили поряд одні з одними… Ми – галичани, які гордимося своєю ідентичністю… Щоб жити в моноетнічних країнах, було знищено близько 100 млн людей. Це була ціна, заплачена в ХХ ст. за цю чистоту ідеї. Це щеплення Європа отримала, і тепер з’явилися так звані європейські цінності, до яких ми апелюємо – гуманістичні цінності. Але так само європейські цінності – це Гітлер, Муссоліні, – це друга сторона. Так само, як і в галицької ідеї є друга сторона», – сказав він.
Водночас Роман Кечур зауважив: «Щоб ми почали формувати більш реалістичні погляди, нам треба більше реалістично подивитися на світ навколо нас. Європа на сьогодні є ліберальною, але в 50-і роки чи 100 років тому вона зовсім ліберальною не була. І Галичина має ліберальну концепцію: гідність, конкуренція, правила, марально-етична складова, це наша сильна сторона, але, крім того, Галичина має кривавий досвід тоталітарного протистояння. Він, можливо, потрібний, коли на тебе нападають вороги – треба захищатися, але він працює на сьогодні в нашій політичній реальності. Голосування на дільницях це показує нам… Якщо ми хочемо побудувати якусь альтернативу, ми повинні бути реалістами, маємо подивитися, в чому наші інтереси, в чому є галицький інтерес в цій країні».
Зокрема, із слів Романа Кечура, якщо говорити про сепаратизм, про сепаратистські ідеї, «ціна питання, якщо все розвалиться, – то хіба наші внуки заживуть добрих плодів?, ми і наші діти будемо від цього страждати».
«Якщо подивимось, як розвалювалась Югославія – країна з різними етносами – це кров та етнічні чистки. Не думайте, що в нашій ситуації це буде божественним прекрасним способом», – сказав він.
Роман Кечур сказав: «Що хочуть галичани або та частина, яка налаштована не на націоналістичні проекти, а на гуманістичні? Я би робив галицький проект у ліберально-демократичному, західному напрямку – тоді ми зможемо знайти союзників по всій країні. Другий момент – регіонального патріотизму та інтересу. Потрібно не дуже переживати, що це все не розвалилося. Галичани мають перестати будувати Україну в цьому світі, вони мають сказати: «Ми за щастя у всьому світі, але ще й за власний інтерес. Якщо наш інтерес не буде реалізований – за таких політиків ми не голосуємо, такі проекти ми не підтримуємо. Тоді з нами будуть домовлятися як з партнерами. А так ми виглядаємо трошки божевільними… Це наша ілюзія і ця ілюзія знаходиться в нас в голові, вона не знаходиться в Москві, Києві, Донецьку, у Варшаві чи Єрусалимі, вона знаходиться в нас в голові. Треба лікувати ілюзії».
Як інформував ZAXID.NET, депутат Львівської міської ради від РХП Богдан Панкевич вважає, що партія галичан в першу чергу мала б базуватися на ідеологічній складовій. «Партія галичан як мешканців Галичини – для мене це нонсенс. Партія для лобізму інтересів регіону – так».

Коментарі вимкнені.