Нардеп з Тернопільщини Михайло Головко пропонує спростити життя експортерам

 golovkoНайближчими днями у Верховній Раді України заплановано до розгляду в першому читанні законопроекту про Державний бюджет України на 2017 рік.

Здавалося б, що після тотального зубожіння населення України, коли внаслідок шаленого росту цін та комунальних тарифів, а також девальвації гривні у більш як 3 рази відносно інших світових валют більша частина наших громадян перебуває просто на грані виживання, уряд все-таки мав би розпочати реальну боротьбу з бідністю населення шляхом підняття зарплат, підвищення прожиткового мінімуму та соціальних стандартів.

Однак в проекті держбюджету на 2017 рік закладено зростання мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму лише на 10,1 відсотка.

І це при тому, що Кабмін і НБУ в 2017 році планують продовжити політику поступової девальвації гривні, адже в проекті держбюджету на 2017 рік закладений середньорічний курс – 27,2 гривні за долар США!

Тобто, інфляція та девальвація гривні у 2017 році будуть продовжуватися, а з ними і подальше зубожіння людей.

Разом з тим, проект держбюджету досить лояльний для олігархів, у ньому не видно жодних реальних механізмів, які б ліквідовували офшори та корупційні схеми олігархів, і заставили б їх чесно платити до бюджету усі податки!

Та замість цього уряд знову планує значну частину видатків держбюджету покривати за рахунок кредитів МВФ та приватизації.

Одним із найбільших джерел дохідної частини держбюджету є податок на додану вартість.

Так, у дохідній частині проекту держбюджету на 2017 рік закладено 82,3 млрд.грн. надходжень до бюджету від податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів з урахуванням бюджетного відшкодування ПДВ.

Проте, цей показник, на думку народного депутата України, члена Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, Михайла Головка, значно занижений, у зв’язку з тим, що олігархами і надалі використовуються різноманітні незаконні схеми при експорті товарів, за допомогою яких ними незаконно отримується бюджетне відшкодування ПДВ у величезних розмірах.

Так, за словами народного депутата, уже багато років процвітають незаконні схеми з експорту необробленої шкіри ВРХ, а також яєць птиці і продуктів переробки яєць (яєчного порошку), через офшорні компанії по завищених цінах, які дозволяють олігархам незаконно отримувати бюджетне відшкодування ПДВ у значно завищених розмірах та щороку «доїти» державний бюджет України.

Для прикладу, тільки за останні 2,5 роки одному з найбільших експортерів шкіри                   ДП «Івано-Франківські ковбаси» відшкодовано з держбюджету України бюджетного відшкодування ПДВ на суму 732,5 млн.грн.

А найбільший експортер яєць та яєчного порошку ТОВ «Імперово Фудз» за цей самий період завдяки незаконним схемам отримав у кілька разів більшу суму – 3 млрд. і 22,8 млн.грн. ПДВ.

Дані суми просто вражають…

І що цікаво, що обидва підприємства входять до складу агрохолдингів, пов’язаних з олігархом О.Бахматюком.

З метою ліквідації вищезгаданих схем та значної економії бюджетних коштів народним депутатом України Михайлом Головком зареєстровано у Верховній Раді України законопроект                реєстр. № 4935 “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість)”, яким передбачається звільнення від оподаткування ПДВ експорту необробленої шкіри, експорту підприємствами-посередниками яєць птиці, експорту продуктів переробки яєць (яєчного порошку), а також експорту паливної деревини і необроблених лісоматеріалів хвойних порід.

Реалізація норм даного законопроекту, за словами Михайла Головка, могла б забезпечити збільшення дохідної частини держбюджету щонайменше на 1,5-2 млрд.грн. в рік завдяки зупиненню незаконного відшкодування ПДВ.

А ці кошти можна було б додатково спрямувати на соціальні видатки бюджету.

Крім збільшення надходжень до бюджету, прийняття законопроекту №4935 забезпечило б також і позитивний ефект для розвитку вітчизняної економіки.

Так, відмова від відшкодування ПДВ при експорті паливної деревини і необроблених лісоматеріалів хвойних порід зменшила б вигоду від такого експорту і зменшила б вивезення кругляку, який зараз продовжує масово вивозитись за межі України, в тому числі і під виглядом дров (паливної деревини) в обхід мораторію на експорт.

Також зменшилося б вивезення на експорт необробленої шкіри та шкіряного напівфабрикату ВРХ, масове вивезення яких при скороченні поголів’я ВРХ і зменшенні виробництва шкіри вже призвело до нестачі сировини на внутрішньому ринку та росту імпорту шкіри. Так, вже навіть, за словами депутата, взуття для української армії почали шити з імпортної сировини – шкіри індійських буйволів.

Також змінилася б і ситуація з цінами на яйця, адже на сьогоднішній день на внутрішньому ринку спостерігається різкий ріст цін на яйця, що зумовлено також скороченням виробництва яєць в Україні та збільшенням експорту яєць і яєчних продуктів завдяки привабливості тих схем, що дозволяють незаконно отримувати значні суми ПДВ з бюджету.

Тому, за словами народного депутата Михайла Головка, прийняття запропонованого ним проекту Закону реєстр. №4935 вкрай необхідне як для ліквідації незаконних корупційних схем олігархів, так і для розвитку вітчизняної економіки, і в кінцевому підсумку забезпечить значне збільшення, щонайменше на 1,5–2 млрд.грн. в рік, дохідної частини державного бюджету України.

 

 

Коментарі вимкнені.