Що нового винайшли тернопільські винахідники

19 вересня в Україні – День винахідника і раціоналізатора. З нагоди цієї події, 18 вересня 2015 року на факультеті аграрної економіки і менеджменту відбулася робоча зустріч винахідників Тернопільського національного економічного університету з головою Тернопільської обласної організації товариства винахідників і раціоналізаторів України Мироном Трачем. Колеги обговорювали перспективи науково-технічної діяльності з питань захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Сьогодні в нашому університеті 30 викладачів і аспірантів є винахідниками. Зокрема, доктори технічних наук, професори Саченко А.О. та Гевко Р.Б., якими за значну кількість авторських свідоцтв і патентів України та впровадження результатів винахідницької діяльності у виробництво присвоєно почесне звання «Заслужений винахідник України».

З 2005 року вісім винахідників університету визнані «Кращими винахідниками Тернопільської області». Це професори – Бакалюк О.Й., Добротвор І.Г., Кочан В.В., Дзядикевич Ю.В., доценти – Литвин І.С., Розум Р.І., Вітровий А.О., Буряк М.В.

Активними винахідниками є викладачі факультету комп’ютерних інформаційних технологій та факультету аграрної економіки і менеджменту: професори Дивак М.П., Язлюк Б.О., Николайчук Я.М., доценти Брощак І.С., Яцків В.В., Бруханський Р.Ф., Комар М.П., Возна Н.Я., Гуменюк О.О., Любезна І.В., Свинтух М.Б.

Також серед винахідників університету – ректор ТНЕУ Крисоватий А.І., проректори Шинкарик М.І., Брич В.Я.

Університет є власником 198 патентів України на винаходи та корисні моделі. Запатентовано розробки на вдосконалення комп’ютерних технологій, підвищення точності вимірювання температур, розробку конструкцій сільськогосподарської техніки, охорону навколишнього середовища, економію природних ресурсів та використання альтернативних джерел енергії.
За матеріалами прес-служби ТНЕУ.

Коментарі вимкнені.