Табачних та Азаров хочуть повернути хабарництво у вузи та заробити на креативі

Як повідомляє газета “Дзеркало тижня”, Міністерство  освіти та науки  під керівництвом Дмитра Табачника розробило новий навчальний план для школярів п’ятих – дев’ятих класів.  Згідно із ним передбачено зменшення годин на вивчення української мови та літератури і скасування предмету “Історія України”. Уроків української мови за новою програмою  буде лише по два на тиждень (для порівняння, у Росії на вивчення державної мови у шостому класі середньої школи відводиться шість уроків щотижня).

У сьомих, восьмих та дев’ятих класах також зменшується кількість годин на вивчення української літератури.

Предмет “Історія України”, за задумом керівництва Міносвіти, взагалі зникне з розкладу шкільних уроків. Натомість з’явиться новий, інтегрований курс – історія, в якому буде поєднано всесвітню історію та історію України.

Навчальних планів для десятого та одинадцятого класу не розроблено, тож про подальшу долю предмету “Історія України” ще нічого не відомо.

Поміж тим, це не єдине нововведення від міністра: він наполягає,  що вузи повинні мати право самотужки оцінювати рівень знань абітурієнтів при вступі.  За його словами, тестування не дало очікуваних результатів, повідомляє «Сегодня».

« У новому законі ми хочемо повернутися до моделі, коли при вступі враховується і бал шкільного атестата, результати тестування і бал вузу», – каже міністр. Також він зауважив, що в більшості вузів ці три результати складають близько тисячі балів. Тож Табачник пропонує, щоб бал вузу (тобто вступний іспит) становив двадцять відсотків від цієї кількості.

Схожі думки має і прем’єр – міністр Микола Азаров. За його словами, під час тестування губляться люди із креативним мисленням, яке могло б проявитися на іспиті.

Поміж тим, студентські організації уже побоюються , що повернення екзаменів поверне і хабарництво у вузи. «Система НЗО не бездоганна, однак вона звела до мінімуму корупцію при зарахуванні у вузи. Ректорам вигідно, щоб повернулися хабарі», – вважає заступник голови громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» Михайло Лебідь.

-1 thoughts on “Табачних та Азаров хочуть повернути хабарництво у вузи та заробити на креативі

  • 15:48 | 19.02.2012 о 15:48
    Permalink

    Ці масони, СОБАКИ, все роблять, щоб знищити культуру, пам”ять українцшв.!!! Пора цю сволоту вже на кіл саджати!!!

  • 08:44 | 20.02.2012 о 08:44
    Permalink

    Це ненажери, які крадуть і не накрадуться, але дітей не чіпайте – освіта – це ж святе для нації для народу!!!

Коментарі вимкнені.