Тягнибок: «Галичина – це організований острівець спротиву»
Олег Тягнибок відповів на декілька запитань Gazeta.ua.
Під час останнього ток-шоу “Шустер Life” ви висловили міркування, що влада в Україні розпочала будувати азійську диктатуру. Поясніть коротко, у чому вона полягає?
– На ток-шоу, відповідаючи на запитання, куди ми рухаємося – до азійської диктатури чи до європейської демократії, я констатував, що вже збудовано фундамент азійської диктатури, основні принципи якої – це узурпація всіх гілок влади: виконавчої, законодавчої і судової, котрі б мали доповнювати одна одну. Насправді всі ці три гілки влади перебувають під керівництвом одного кримінально-олігархічного клану. Є невеликі острівки організованого спротиву – це деякі місцеві ради, зокрема, в Галичині. Влада є узурпована, а це – базовий принцип диктатури.
Проте все це вам не завадило бути щедрим на компліменти для представниці чинної влади Ірини Акімової під час цього ж ток-шоу…
– Це був тактичний хід. Влада зараз почала грамотно себе поводити на таких ток-шоу. Вони вже рідше посилають туди різних невігласів і неконтрольованих своїх представників. Натомість делегують таких, які мають імідж спокійних людей, можуть пояснити позицію і начебто повинні переконувати публіку. Але, які б спокійні не були представники влади, якою б здатністю ораторського мистецтва вони не володіли, які б професійні знання не демонстрували, сьогодні пояснювати цю брехню і цей провал політики просто нереально. Їх фактично кидають під танк.
Чи завершиться, на вашу думку, судовий процес над Юлією Тимошенко обвинувальним вироком?
– Я не провидець, проте можу сказати, що Кірєєв, як суддя, не ухвалюватиме рішення самостійно. Рішення, схоже, ухвалюватиметься в інших кабінетах і буде політичним. Воно залежатиме від кількох факторів – як від того чи переважатимуть особисті амбіції Януковича і його найближчого оточення, чи впливатимуть певні зовнішні чинники, так і від внутрішньої ситуації в державі. Гадаю, суспільство, яким би вирок не був, не повірить у його справедливість.
Президент України Віктор Янукович підписав закон про пенсійну реформу, який набере чинності уже з 1 жовтня цього року. Якими є ваші міркування з цього приводу?
– Це повна катастрофа. Українців соціально принижують, в дії так звана соціальна українофобія. До речі, це також ознака диктатури. Пенсійний закон у такій редакції в нинішніх умовах – це просто знущання над тими людьми, які б повинні мати достойну забезпечену старість. Я категорично відкидаю будь-які порівняння з іншими країнами, як це робить влада, мовляв, там щось подібне існує, і нині є загальноєвропейська тенденція до підняття пенсійного віку. Там не така економічна ситуація, там пенсіонер перебуває у зовсім іншому соціальному становищі, він не думає про те, як завтра знайти пару копійок на хліб і молоко, і як заплатити за квартиру.
З огляду на те, що чимало представників націоналістичних організацій носять військову форму, як ви оцінюєте проект закону про заборону її носити та адмінвідповідальність за “незаконне носіння форменого одягу та знаків розрізнення особам, які не мають на те права?
– Це повна маячня. Я собі не уявляю, як вони заборонятимуть носити камуфляжну форму рибалкам, мисливцям та й, зрештою, тим, кому це подобається. Я розумію, що потрібно боротися з незаконними формуваннями, але чому вони того не роблять щодо тих, які самі ж створюють. Можу навести вам приклад вбивства українського студента Максима Чайки в Одесі. Саме незаконні військові формування, які дуже часто використовують військову форму, це і вчинили. Просто вони перебувають під контролем і прикриттям теперішньої влади, їх навіть фінансує Консульство Російської Федерації. Переконаний, що цей закон буде однозначно спрямований проти націоналістично зорганізованої молоді.
Як ви гадаєте, які чинники визначатимуть суть політичного життя упродовж наступного року, тобто перед парламентськими виборами?
– Найперше, це стосунки між Україною і Росією, особливо у газовій сфері. Власне їхнє потепління або похолодання визначатиме напрямок як внутрішньої, так і зовнішньої політики України. Ну й те, що ми вже фактично починаємо вступати у передвиборчий період. До виборів залишився рік, а ми не маємо виборчого закону. Наступний фактор – це те, що скарбниця порожня, в Україні повний крах економіки. Нині взагалі не спостерігаємо соціального захисту. Як вони планують закривати ці дірки, при тому, що серйозно пересварилися із західними країнами, окрім як далі залазити в кишені людей, я собі не уявляю.
Коментарі вимкнені.