Армія нескорених – в центрі Тернополя (відео)

Напередодні святкування Покрови 13 жовтня у центрі Тернополя була представлена виставка «УПА. Армія нескорених». Презентацію провела громадська організація “Молодіжний Націоналістичний Конгрес” в рамках заходів, приурочених до дня Української Повстанської Армії. До кінця жовтня виставку зможуть побачити студенти тернопільських вишів у своїх навчальних закладах.

Виставка “УПА. Армія нескорених” є своєрідним пересувним музеєм, що включає 21 двометрових повноколірних банерів, кожен із яких представляє окремий розділ з історії УПА. Оригінальні фото, більшість з яких були опублікованими вперше, та документи подають об’єктивну інформацію, представлену в яскравому та цікавому форматі, щоб відвідувачі змогли зробити власні висновки про цю сторінку історії України. Авторами експозиції «УПА. Історія нескорених» є співробітники Центру досліджень визвольного руху: Володимир В’ятрович, Роман Грицьків, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Петро Содоль. Дизайн виконаний Ольгою Сало. На презентації з відвідувачам спілкувався історик, дослідник визвольного руху на Тернопільщині, член МНК Сергій Волянюк.
«Банери з інформацією про УПА є дуже цікавими та досить детальними. Я впевнилась у тому, що цю армію й справді можна назвати нескореною. Особливо мене вразив факт перебування жінок у її лавах. У мене було багато питань, на які я отримала вичерпні відповіді від організаторів виставки»,- каже глядачка Соломія Сокальська.
За словами організаторів, більшість перехожих не оминали експозиції, історією УПА цікавилися люди різного віку: школярі, студенти, старші люди. Деякі з них розповідали історії з життя своїх родичів, знайомих, які мали відношення до армії нескорених. Також відвідувачі мали змогу придбати відповідну тематичну літературу на території презентації.
В рамках відзначення свята Покрови молодіжні організації міста також проведуть наступні заходи:
23 жовтня 18.00, Український Дім “Перемога” – показ фільму “Три історії Галичини”.

Відео Юрій Дігай

Коментарі вимкнені.