Тернопільщина: правоохоронці зареєстрували 40 повідомлень, пов’язаних із виборами

За даними з офіційного сайту Національної поліції, правоохоронці зареєстрували 40 повідомлень, пов’язаних з виборами. А за одним із них відкрито кримінальне провадження.

У новинному повідомлені на офіційному сайті Національної поліції було зазначено, що за одним із зафіксованих випадків, який стосувався порушення таємниці голосування, було відкрите провадження за статтею 159 Кримінального кодексу України. З інформації на сайті стало зрозуміло, що виборець сфотографував свій бюлетень і фото виклав у соцмережу, продемонструвавши за кого із кандидатів він проголосував.

«Такі дії виборця можуть мати ознаки порушення статті 7 Закону України «Про вибори Президента України». ОПОРА не одноразово наголошувала, що громадянам потрібно проявляти більшу відповідальність та дотримуватися виборчого законодавства», – коментує координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

У статті 7 Закону зазначено, що голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Стаття 159 Кримінального кодексу України вказує, що умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів або референдуму, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у виборах або референдумі, – карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Коментарі вимкнені.