Як укласти договір на вивезення сміття? (відповідь юриста)
До редакції «Погляду» надійшов лист, у якому зазначене питання щодо вивезення сміття і укладання договору. Читач зазначає, «що у мене дві особи, які приписані в квартирі, офіційно перебувають за кордоном. А щоб не нараховувалась на них плата за вивіз сміття, потрібно надати довідку з місця їх перебування, перекладену на укр.мову і завірену нотаріально. Щоб виконати усі приписи, то сума на переклад довідки буде вартувати 4 роки оплати за вивіз сміття. Як правильно і без значних затрат вийти із цієї ситуації?»
– Відповідно до п. 1, 3, 4 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 10.12.2008 № 1070 послуги з вивезення побутових відходів у містах, селищах і селах виконуються виконавцем, який визначається на конкурсних засадах, – розповідає юрист Віктор Козелко. – Мешканці будинків укладають договори з особою, яка визначена виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.
Юрист зазначає, що між тернополянами і вивізниками сміття (у т.ч. й ПП «Катруб») заключається типовий договір. Він укладається лише на 1 рік і вважається автоматично продовжений, якщо за місяць до закінчення цього строку жодна із сторін не заявила про розірвання або перегляд договору. Також у договір можуть вноситися додаткові умови, але, якщо вони погоджені двома сторонами.
– Пунктами 6, 8, 13 вказаних правил передбачено, що плата за надані послуги нараховується щомісяця відповідно до умов договору і тарифів, – зазначає юрист.
Таким чином оплата за вивіз відходів встановлюється в укладеному договорі. Там же мають бути прописані умови сплати.
– Проте у більшості випадків практика іде таким чином, що оплата нараховується як абонентська, тобто не залежно від використання послуги, об’єму сміття тощо, – додає юрист Віктор Козелко. – У зв’язку з тим, якщо Ви зовсім не використовуєте послуг з вивезення побутового сміття, рекомендую Вам не пізніше як за 1 місяць до закінчення договору звернутись до виконавця послуг з клопотанням про розірвання такого договору. У разі якщо вивезення сміття є предметом комплексного договору, який включає в себе і інші послуги, то в клопотанні слід зазначити про зниження плати пропорційно до плати за вивезення побутового сміття.
Що ж до окремого випадку із зареєстрованими іншими людьми, які проживають у іншій квартирі чи за кордоном, тобто фактично не проживають із вами, то найлегший і найдоцільніший спосіб зменшити суму за вивіз сміття – зняти людей з реєстрації.
– Ця процедура потребує незначних затрат і, після повернення ваших рідних з-за кордону, ви зможете їх безперешкодно знов зареєструвати в вашій квартирі, – зазначає юрист. – На мою думку, це найбільш простий спосіб, ніж збирати довідки з їх місця перебування, перекладати і нотаріально посвідчувати. Після того, як знімете з реєстрації всіх людей, які фактично не проживають у вашій квартирі – зверніться до підприємства, яке надає послуги з вивезення побутових відходів для розірвання старого і укладення нового договору.
Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»
Нагадуємо, Інтернет-видання «Погляд» запускає нову рубрику “ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА”, де ми знайдемо відповідь на будь-які ваші питання і звернення щодо юридичної допомоги.
У цьому розділі ми будемо подавати вам найцікавішу інформацію щодо діяльності чинної влади: генеральний план міста, кількість помічників у депутатів, їх привілегії та усе, що сховано у шафах чиновників.
Ви також можете звертатися до нас з будь-якими питаннями юридичного характеру. Відповідь на усе, що вас цікавить ми знайдемо разом із тернопільським юристом Віктором Козелком.
Задавайте свої питання під публікацією у коментарях або пишіть на електронну адресу info@poglyad.te.ua і ви обов’язково отримаєте правильну відповідь!
Коментарі вимкнені.