Продавати алкоголь Тернопільська влада заборонила, підприємці “слухаються”
Пиво в парку нашому колезі з “20 хвилин” налили в семи наметах з восьми, в які той завітав обідньої пори п’ятниці, 8 червня.
У деяких торгових точках на присутність пива не вказувало нічого, та лише після підтвердження продавця розуміли, що тут можна випити. В інших алкоголь продавали відкрито з фірмових пивних кранів.
Нехай в бари йдуть
Щороку влітку ми перевіряємо, як діє заборона продажу пива в паркових зонах Тернополя. І з кожним роком журналістам все частіше наливають. Приміром, в 2011 пиво нам вдалося придбати лише в одному з паркових наметів, а позаторік – у жодному. Така ситуація непокоїть тернополян, особливо тих, хто в парк звик ходити для культурного відпочинку з дітьми чи внуками.
– Чому я в парку на кожному кроці маю наштовхуватися на пивні намети? Чому моя дитина має дивитися, як дяді з тьотями п’ють пиво? Зрештою, чого ми мусимо дивитись на п’яні компанії, які гульдибанять вечорами? – нарікає тернополянка Оксана Галицька. – Хочуть пити і весело сидіти – нехай йдуть у бари. Крім того, там і літні майданчики є. А перетворювати парки в пивний полігон не потрібно. Цього року тих вуличних кнайп побільшало. Ганьба міліції і владі, що покривають деградацію молоді, культури і здорового глузду.
Нарікає на пиво не лише пані Оксана, а й інші наші читачі чи то в своїх коментарях на сайті, чи то на редакційні телефони. Усі тернополяни, яких непокоїть це питання, скаржаться, що цьогоріч ситуація найгірша.
“Ніякої культури”
У “Топільче” торгових точок найбільше – п’ять на центральній алеї. Тож саме нею й пройшлися, купуючи пиво. У першому наметі (зі сторони Руської – прим. авт.) пива не отримали.
– Ні, лише квас, – відповіла дівчина-бармен. – Ми пива не продаємо, бо не можна.
Зате нашу радість розвіяли вже в другому наметі.
– Тернопільського нема. Єсть только “Микулинецьке”, свіже, холодне, восемь грівень, – каже суржиком господиня пивного намету з одноіменним написом. – Возьмите, на здоров’ячко.
Так само пива нам налили й в інших трьох наметах. Щоправда, пропонували “Оболонь”, “Рогань” та “Львівське”.
По дорозі з парку “Топільче” в парк Шевченка неподалік Надставної церкви, біля огорожі Ставу, також натрапили на пивний намет. І там, як з’ясували, також наливають. У самому парку Шевченка продавці задніх також не пасуть. Пиво налили в першій же торговій точці, до якої завітали. Вона розташована неподалік “острівця закоханих”, за декілька метрів від набережної.
– Пиво? Так, є, – відповіла дівчина за барною стійкою. Поряд з нею працював юнак, який уточнив, що є “Балтика”, “Львівське світле” і “Львівське живе”.
У наметі неподалік попереднього (поза огорожею, яка оточує причал для водомоторного чемпіонату – прим. авт.) також налили. Щоправда, асортимент не такий широкий. Запропонували пиво від “Першої приватної броварні”.
У кожному наметі пиво ми таки купували. Проводили фото та відеофіксацію. Пива, до речі, не пили, лише для конспірації злегка пригублювали, а потім з ним йшли з намету. Хмільний напій просто виливали. До слова, під час однієї з таких подорожей з пивом у руці перехожий зробив зауваження.
– Ніякої культури, – сказав чоловік років 60, осудливо зиркнувши на журналіста.
Хоча не лише ми в парковій зоні “засвітились” з пивом. Ми помітили з півдесятка тернополян, які “заправлялись” не в наметах, а з пляшок на лавках. Міліцейського ж патруля під час наших мандрів ми не побачили. Напевне, як і не зустрічали його й молодики з пивом.
– Парк є парк, а заборона є заборона, – обурено каже тернополянин Олег Шадиба.
Штраф до тисячі
Зважаючи на масштаби продажу пива, виникла підозра, що алкоголь знову дозволений в парках. Тож звернулися в міліцію, аби розпитати.
– То до міської ради питання, – каже начальник відділу зв’язків з громадськістю обласної міліції Петро Колісник. – У них є свої розпорядження, у нас свої. Офіційно, на рівні закону, немає такої заборони – не продавати.
Як і порадив правоохоронець – звернулися у міську раду.
– Рішення сесії, які забороняють продаж алкогольних напоїв після 22.00, а також продаж алкогольних напоїв на території паркових зон – діючі, – каже начальник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Катерина Калуш. – Єдине, що були внесені зміни і чітко прописали, що “окрім святкової торгівлі”. Тобто під час якихось святкових днів чи масових заходів. Крім того, така торгівля дозволена не всім на всі заходи. Торгівля алкоголем в будні дні – порушення заборони.
Пані Катерина пообіцяла повідомити про ситуацію управління і відділи міської ради. Порушникам загрожує штраф від 510 гривень до тисячі.
До речі, часто торговці, які продають алкоголь у парках, прикриваються або дозволом на святкову торгівлю, або дозволом торгувати за межами паркових зон. Проте жоден з них таки не дає їм права наливати тернополянам у парках.
Коментарі вимкнені.