З 01 листопада 2014 року аптеки не зможуть реалізовувати настоянки і бальзами
З 1 листопада поточного року до числа алкогольних будуть зараховані напої зі вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць і більше, які зазначені в товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.
Для таких товарів встановлюється ставка акцизного податку в розмірі 70,53 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту і вводиться маркування марками акцизного податку. До таких напоїв відносяться настоянки і бальзами, які реалізують аптечні заклади, а також есенції, добавки, що використовуються в кондитерській промисловості.
Таким чином, аптеки, які мають на меті здійснювати роздрібну торгівлю вищевказаними товарами необхідно мати такі документи:
1) ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, зареєстровану в органі державної податкової служби України;
2) документи, в яких зазначені реєстраційні номери сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання відповідності алкогольних напоїв;
3) копію ліцензії на виробництво або документа, що підтверджує право імпорту чи оптової торгівлі алкогольними напоями від осіб, в яких приймається товар для реалізації;
4) довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.
Необхідність цих документів обумовлена насамперед, Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 № 854.
Звертаємо також увагу, що згідно з Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі здійснення суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензій можуть бити застосовані фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень. У свою чергу, органами контролю відповідно до п. 2 є , зокрема, Державна інспекція з питань захисту прав споживачів, Міністерство доходів і зборів, Міністерство охорони здоров’я.
Нагадуємо, що з 1 вересня підвищились на 5 відсотків специфічні ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та його промислові замінники. У такому самому розмірі збільшилось мінімальне акцизне податкове зобов’язання на сигарети з фільтром та без фільтра.
Такі зміни передбачено Законом України від 31.07.2014 року № 1621-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України”.
Коментарі вимкнені.