Проект «100 кращих тернополян» отримав суттєвий кредит довіри від людей
З огляду високої суспільної відповідальності за об’єктивність й точність визначення результатів організатори відвели 20 днів на детальну перевірку зібраних даних та залучили зовнішніх незалежних аудиторів від громадськості й представників ЗМІ.
Проведені організаторами опитування показують, що, не дивлячись на час тотальної зневіри й апатії громадян, брехні та популізму, проект «100 кращих тернополян» отримав суттєвий кредит довіри від людей. Організатори праймерізу та аудитори найбільше зацікавлені не припуститись навіть найменших помилок у аналізі та кінцевому підрахунку результатів. Тому, не дивлячись на бажання та спокуси оприлюднити рейтинг якнайшвидше, затрачаються значні часові та людські ресурси для ретельної перевірки кожного голосу отриманого за того чи іншого кандидата.
Уся інформація перевіряється як багаторівневими програмними алгоритмами, так і людьми – волонтерами, що виключає фактор «випадкової комп’ютерної помилки». Волонтери ж, долучені до аналізу даних не володіють інформацією, голоси якого саме кандидата вони перевіряють і скільки голосів є у даного кандидата, що усуває небезпеку «людського фактора». Однак, після багаторазових удосконалень IT-фахівцями автоматизована система аналізу голосувань більше як на 90% збігається з «ручною» перевіркою, що є досить високим показником.
На жаль, від початку проекту було виявлено, що не усі кандидати та/чи групи їх підтримки зрозуміли трьох, на перший погляд, простих речей:
1) голосують тернополяни, а не усі, хто мають мобільний телефон;
2) проводиться замір рейтингів довіри/підтримки кандидатів тернополянами, а не змагання «колекціонувань смс-авторизацій»;
3) підтримка/довіра – це: добра воля кожного, це агітація, це підгадування, але аж ніяк не примус, обман чи підкуп.
Станом на 6 травня виявлено 2354 непідтверджених голосувань. Це ті випадки, коли учасники голосування: або повністю заперечують участь в голосуванні, або не є тернополянами, або заперечують підтримку конкретного кандидата, або голосували багато разів за допомогою авторизації з різних sim-карт. Такі «непідтверджені голосування» присутні у багатьох кандидатів і несуттєво впивають на загальний результат рейтингу.
З огляду на те, що нам невідомо чи порушення правил проекту відбувались з відома самих номінантів, ми не будемо називати їхні імена. Але згодом будь-хто з самих номінантів може особисто отримати в організаторів інформацію щодо кількості непідтверджених голосів.
У процесі аудиту виявлено, що найцікавішими й, переважно, у рамках дотримання правил проекту публічними та непублічними промо-кампаніями, проведеними кандидатами або їх прихильниками були з залученням/використанням: соціальних мереж, батьків/родини, працівників приватних фірм, студентів у гуртожитках одного з ВУ(Н)З, працівників однієї з лікарень, вчителів та учнів шкіл. Варто зазначити, що визначального впливу такі активності не принесли.
Нагадуємо, що наш проект не претендує на виняткову об’єктивність та істинність. Це лише один з різновидів майданчиків замірів рівнів довіри/підтримки тернополян до тернополян за пропонованою й реалізованою нами прозорою методикою – http://top100.te.ua/about. Будь-хто вправі запропонувати та на практиці реалізувати (!) досконаліший, прозоріший та об’єктивніший механізм.
НЕ ПОДИВУЮСЬ, ЩО ПЕРШИМ СТАНЕ…нАДАЛ…або другим… 🙂