Антон Мальський збагатив тернопільські церкви дивовижними виробами
Вироби чоловік виготовив своїми руками разом із дружиною, яка є для пана Антона незамінною помічницею.
— Спостерігав, що часом для церковних потреб збирають гроші у торбинки, а не таці. Тож я вирішив зробити для церкви оригінальні вироби, куди би віряни кидали гроші. Попросив родича художника, що займається оформленням церков, намалювати для мене гарну форму таці, яка би не повторювалася з формами будь-яких інших виробів. Спершу зробив декілька таць, які пішли у церкви рідного Гусятина та сусідніх сіл. До храмів у рідному краї, де стояли таці, на свята приїжджали люди з інших міст України та зацікавилися моїми виробами. Від вірян я почув, що такі таці – потрібний та вагомий подарунок для церков. Тому я виготовив ще декілька десятків виробів, які розійшлись по Гусятинщині, потім потрапили у Чортків, Борщів, Зарваницю, Тернопіль, Луцьк, Київ. Загалом спільно із дружиною зробили 52 таці. Верхню дерев’яну частину предмету роблю сам, а жінка окремо шиє торбинки, які прикріплюємо до деревини, — розповів пан Антон.
Умілець додав, що не в кожну пору року має час присвятити себе роботі над виробами для церкви.
— Зимою в мене більше вільних годин, які можу присвятити для корисної творчої роботи. У теплу пору року ж займаюся бджільництвом – маю біля дому велику пасіку. Саме тому й за створення таць взявся суто взимку. Для виготовлення виробів мені потрібна фанера товщиною 5-10 міліметрів, з якої вирізую основу для таць. Потім матеріал шліфую, покриваю морилкою для дерева. Опісля з липової дощечки вирізую узори, які наклеюю на основу. Останній етап роботи – лакування виробу, — поділився майстер.
Чоловік розповів, що окрім таць, своїми руками створює й оригінальні кропила до церкви. Чоловіку дуже приємно, що такі вироби потрібні у церквах України, тож умілець і надалі буде займатися доброю справою.
Коментарі вимкнені.