Молодь Тернополя думає, щоб бути успішним – треба чесно працювати
Тернопільський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з нагоди Дня молоді провів експрес-опитування «Майбутнє молоді в Україні».
Мета опитування – вивчення думки молодих тернополян щодо їх майбутнього в Україні.
В опитуванні взяли участь 100 осіб.
З них 56% – дівчат та жінок, 44% – юнаків та чоловіків. 15 відсотків респондентів віком 18-20 років, 36% – 21-25 років, 14% – 26-30 років, 35% – 31-35 років.
З них навчаються – 52%, працюють – 38%. 10 відсотків в даний час не мають постійної зайнятості.
75 відсотків молодих людей намагаються бути в курсі подій, політичних процесів, які відбуваються в Україні, 11% – приймають активну участь у громадсько-політичному житті міста. 9 відсоткам респондентів байдуже, що відбувається Україні.
33% респондентів вважають, що молодіжні громадські організації м. Тернополя є дієвими, оскільки виконують роль по активізації громади. Проте 39% – не погоджуються з цим.
54% молодих тернополян вважають, що рівень правової обізнаності молоді – середній, 26% – високий, 20%- низький.
Найбільше хвилюють тернопільську молодь проблеми безробіття (55%), економічні проблеми в країні (27%), міжнародних відносин (18%), освіти та культурного життя країні (по 18%), розвиток медицини (17%).
45 відсотків тернополян вважають, що рівень можливості громади міста вирішувати проблеми молоді посередній, 31% – високий, 24% – низький.
Найважливішим у житті для тернополян є власне здоров’я та здоров’я близьких – 68%, добре оплачувана робота – 63%, матеріальна забезпеченість – 59%, щасливе сімейне життя – 45%, кохання – 44%.
Щоб стати успішною людиною, на думку тернополян, необхідно чесно працювати та отримати хорошу освіту (26% та 24% відповідно), займатись приватним бізнесом – 19%, виїхати за кордон або вдало одружитись/вийти заміж по 10% опитаних.
48 відсотків респондентів не задоволені якістю підготовки навчальними закладами молодих спеціалістів для їх подальшого працевлаштування.
Що до можливості відкриття та ведення власної справи в Україні. 46 відсотків опитаних вважають, що це реально, але існує багато бюрократичних перешкод, 34% – мало реально, 15% – дуже витратно і невигідно.
Серед причин, які найчастіше можуть перешкоджати у досягненні успіху є невирішеність житлового питання – 42%, відсутність необхідних зв’язків, впливових знайомств – 26%, невисоке матеріальне становище – 17%, недостатній рівень освіти – 6%.
Переважна більшість опитаних тернополян ( 57%) скоріше задоволені своїм життям , повністю задоволені -13%, зовсім незадоволені – 6%.
Майже половина респондентів (49%) пов’язують своє майбутнє з Україною, не визначились -17%, не бачать розвитку своїх можливостей в країні 34 відсотки опитаних.
Молодь Тернополя думає, щоб бути успішним – треба чесно працювати, але не в Україні !!!
освіта в вишах – для оцінок, самоосвіта – для професійного зростання. Впливати на громадське життя можливо, але сидячи на дивані перед телевізором це не вдасться.