До уваги рибалок: на Тернопільщині з 1 грудня забороняється вилов раків

З 1 грудня 2025 року по 30 червня 2026 року у всіх водоймах Тернопільської області встановлюється заборона на вилов раків.
Обмеження запроваджується з метою збереження природної популяції раків, адже саме у цей період вони найбільш вразливі.
Чому лов раків заборонено саме взимку та навесні?
📌Період розмноження.
Взимку та навесні самки виношують ікру. Після вилуплення малята тривалий час залишаються на тілі самки та потребують захисту. Будь-яке втручання може знищити значну частину потомства й суттєво вплинути на природне відновлення популяції.
📌Ослаблений організм після зимівлі.
Після холодного періоду раки виснажені та менш стійкі до стресів. Вилов у цей час часто призводить до їхньої загибелі навіть без видимих пошкоджень.
📌Формування нового панцира.
У період линьки панцир рака стає м’яким і дуже легко травмується. Будь-яке вилучення з природного середовища в цей час – майже гарантована смерть для тварини.
‼️Наголошуємо: за незаконне добування раків передбачено покарання – від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності, а також відшкодування збитків, завданих рибному господарству, – 3 332 грн за одного впійманого рака.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *