Жахи тернопільського парку
На те, що у тернопільських парках, розташованих біля водойм, побільшало щурів скаржиться тернополянин Андрій Кучер.
Учора прогулювався набережною Ставу — дивлюся, щур біжить, – розповідає чоловік. – Побачив мене і кинувся за парканчик. Десь там біля води і зник. Також ще бачив щура кілька днів тому у парку Топільче, біля річки Серет. Так цей мене взагалі не боявся. Я підійшов до нього на відстань близько півтора метрів, то він так собі повільно, ліниво сповз до води, виліз на якийсь корінь і десь там сховався, – пише газета “20 хвилин”.
Розвелися і в підвалах
А у центрі міста, розповідають очевидці, можна побачити гризунів-велетнів розміром з невелику кішку.
Я працював у фірмі, яка займається очищенням підвалів від різного мотлоху, – розповідає тернополянин Любомир Шимчук. – Щурів у підвалах бачив часто. В у одному з підвалів на вулиці Сагайдачного вони просто таки гігантські. Ми прибирали у підвалі і помітили якусь тварину. Спершу подумали, що це кіт. Потім припустили, що це якийся великий гризун на кшталт бурундука чи опосума. Ми підійшли до тварини ближче і побачили, що у куток забився велетенський щур! Такого я ще не бачив. Потім мені знайомі ще розповідали, що бачили як ці великі щурі перебігають від одного підвалу до іншого вулицею Сагайдачного.
Люблять воду і сміття
Зі слів еколога, щурі розводяться у містах, де є старі будинки із захаращеними підвалами а також водойми та сміття.
Власне щурі є не лише у Тернополі, – розповідає еколог Борис Каганник. – Скажімо ця проблема теж актуальна для Львова. У старих районах міста теж трапляються великі екземпляри. Ці гризуни розмножуються дуже швидко, і часто стають стійкими до отрути, яку використовують проти них. Тому позбутися їх доволі складно. Найкращим способом є позбавити їх місць, де вони б розмножувалися та харчувалися. Не викидати сміття де попало, тримати чистими підвали та горища.
А щурі, які бачив тернополянин біля водойм — імовірно водяні, припускає еколог. Такі живуть у норах на берегах водойм і зараз готуються до зими.
– Та найбільше проблем може бути з цим видом гризунів навесні, – продовжує Борис Каганник. — Тоді рівень води піднімається і вони виходять на берег після того як їхні нори затоплені. Таким чином з ними можуть стикатися люди.
За словами еколога, щурі самі на людей не нападатимуть, однак тварина може вкусити, якщо відчує небезпеку. Хоча й кусають щурі не сильно, — вони є надзвичайно небезпечними.
– Щурі переносять лептоспіроз і багато інших захворювань, – додає еколог. – Причому небезпечними є не лише їхні укуси а й випорожнення. Тому зберігати продукти у підвалах де є щурі, небезпечно.
До слова, за дератизацію підвалів будинку відповідають жеки, на балансі яких стоїть будинок. Стосовно ж щурів, які мешкають на міських вулицях відповідає міська санепідемстанція. Звертатися туди можна за номером 29-51-61.
нема чого боятися. щурі в по підвалах бігають. таке життя в Тернополя
щурики красунчики, не чіпайте їх