Причини популярності безпровідних навушників

За останнє десятиліття бездротові навушники завоювали шалену популярність, і з футуристичного концепту перетворилися на цілком звичне явище. Що цікаво, початково технологія бездротової передачі аудіосигналу використовувалася в медицині при проектуванні слухових апаратів для людей з вадами слуху. Та й загалом чимало передових технологій є наслідком досліджень у сферах озброєнь або медицини. Але зараз не про це. Не останню роль в популяризації саме безпровідних навушників зіграла компанії Apple, коли випустила свої перші AirPods. Модель виявилася справжнім хітом продаж, і чимало компанії почали розробляти свої продукти в цій ніші. Якщо сьогодні відкрити каталог бездротових навушників: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/wireless-headphones/, то можна побачити понад шістсот варіантів в надзвичайно широкому ціновому діапазоні. В цьому матеріалі ми коротко розберемо основні особливості, які сприяли успіху безпровідних навушників, та параметри, на які варто звернути увагу перед купівлею.

 

Чому варто вибрати безпровідні навушники

Давайте будемо відвертими: розмова про бездротові навушники завжди починається із теми комфорту. Так, відсутність кабелю це зручно, надзвичайно зручно. Він не плутається під руками, не сковує рухів, не заплутується в кишені. Його неможливо порвати, його не погризе ваша кішка чи собака. І ви не прив’язані, наче повідком, до джерела звуку. Можна спокійно відійти від робочого місця, або закинути телефон в рюкзак, не думаючи, чи вистачить довжини дроту. Тут провідним моделям справді нічого відповісти. Окрім хіба що того факту, що бездротове з’єднання також має декілька недоліків. Для початку, воно має обмеження по бітрейту, тобто на кількість інформації, яку можна передати за одиницю часу. Тому, якщо ви любите слухати якісні записи у високій якості, блютуз це не ваш вибір. Ще слід згадати про невелику затримку на рівні 20-80 мілісекунд, яка властива Bluetooth підключенню. Для музики не критично, але для деяких сценаріїв використання, наприклад для кіберспортсменів, це неприйнятно.

Додатковий функціонал. Вбудовані акумулятори дозволяють розмістити в чашах навушників додаткову електроніку, і відповідно розширити їх функціонал. В першу чергу мова йде про функцію активного шумозаглушення ANC, яка відсікає частину зовнішніх шумів, значно покращуючи ваш акустичний комфорт. Лише врахуйте, що використання ANC зменшує автономність приблизно на третину. Також варто згадати, що більшість бездротових навушників оснащені вбудованими мікрофонами та органами керування. Тобто ви легко можете відповісти на дзвінок, перемкнути трек чи змінити гучність просто торкнувшись чаші, не дістаючи телефон з кишені. Також корисною є функція Multipoint, завдяки якій навушники можна підключити до двох джерел, наприклад до телефона і ноутбука, і перемикатися між ними при потребі.

 

Автономність. З цим пунктом не все однозначно. З одного боку, більшість сучасних навушників можуть пропрацювати від одного заряду повний робочий день і більше. Особливо варто виділити автономність повнорозмірних моделей, яка може сягати 80 годин. Та все ж рано чи пізно доведеться шукати розетку або павербанк. Провідні навушники позбавлені цієї необхідності, оскільки живляться від джерела звуку. 

Хай там як, а ми рекомендуємо не гнатися за трендами і тверезо оцінити ваші вимоги до навушників, щоб обрати оптимальну модель. Також по можливості старайтеся зайти в магазин і протестувати їх перед тим, як купувати. Оцініть якість звуку, комфорт посадки та порівняйте з конкурентами, і лише після цього робіть остаточний вибір. Довіряйте своїм вухам.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *