Які бувають типи фільтрів для води: для знезалізенення, пом’якшення, від сірководню
Якість питної води має прямий вплив на здоров’я і самопочуття людини. Не опосередковано він впливає і на стан побутової техніки. Проте і централізоване водопостачання у багатоповерхівках, так і власні свердловини в приватних будинках можуть постачати забруднювальні речовини. Вони не тільки змінюють смак і запах питної рідини, а й роблять її небезпечною для вживання. Щоб назавжди розв’язати проблему її чистоти та безпеки, все більше українців використовують фільтри або цілі очищувальні системи. Під час вибору системи фільтрування слід враховувати склад і жорсткість води.
Фільтри для знезалізнення і пом’якшення
Вода з високим вмістом заліза має неприємний смак і запах, а її жорсткість сприяє утворенню накипу в приладах і водонагрівачах. Ефективно розв’язати цю проблему допоможуть фільтри очищення води від заліза, які встановлюють у квартирах і приватних будинках. Для видалення мінералів в таких системах використовують іонообмінні смоли та фільтрувальне середовище. Рівень жорсткості рідини знижує іонообмінна смола. Засіб працює шляхом обміну іонів жорсткості на іони натрію. Фільтрувальні елементи очищають від залишків заліза та інших забруднювальних речовин.
Для пом’якшення води
У воді містяться іони магнію та кальцію. Їх надлишок робить рідину занадто жорсткою. Це сприяє утворенню твердих відкладень у трубопроводах, негативно впливає на здоров’я людини та роботу обладнання. Виправити ситуацію допоможе використання фільтра для очищення від солей. Процес зменшення жорсткості залежить від обладнання, але всі пристрої працюють за одним принципом. Для пом’якшення найчастіше використовують іонообмінні фільтри https://ecosoft.ua/.
Для видалення хлору
Кожна людина з дитинства знає, що лікарі не рекомендують пити водопровідну воду. З метою знезараження вона обробляється хлором, що надає характерного присмаку. Речовина використовується в допустимих межах і не зашкодить здоров’ю. Проте небезпечними є хлорорганічні сполуки, які провокують розвиток різних захворювань. Зробити питну рідину максимально безпечною для здоров’я дозволяє фільтр для видалення хлору.
Для видалення сірководню
Високий вміст газів надає рідині вкрай специфічний запах та смак. Подібна проблема є доволі знайомою серед жителів приватного сектору, що користуються власними свердловинами. Адже у джерелах нерідко міститься багато сірководню. Під час впливу на організм він може негативно вплинути на роботу нервової системи та кисневий обмін. Звичайні побутові фільтри здатні видалити тільки частину небезпечних сполук, тому потрібне спеціальне обладнання. Існує кілька способів очищення від сірководню, найбільш популярний – сорбція. Забруднена рідина надходить у спеціальний фільтр, який пропускає молекули води, а сірководень окислює і поглинає.
Коментарі вимкнені.