Нетаємне голосування, порушення закону та «весілля» – як пройшла перша сесія тернопільської міської ради

Сьогодні відбулась перша сесія тернопільської міської ради нового скликання.  У залі не було, де яблуку впасти. Серед новообраних депутатів та  окрім представників різних ЗМІ були і громадські активісти. Одна з них – Олена Степанова поділилась враженнями від цього дійства:

Міський голова Сергій Надал  зайшов до зали у супроводі десь певне 5-7 священників.  Я вже подумала, що зараз будуть службу правити. Та ні, виступив голова міської ТВК і оголосив результати виборів. І от що цікаво, після цього новообрана рада голосувала за визнання міським головою Сергія Віталійовича. Нібито спитаєте чого цікаво, а того, що згідно із ч.2 ст.46 ЗУ «Про місцеве самоврядування» з початку визнаються повноваження депутатів. А у нас як у задзеркаллі, депутати без повноважень визнають повноваження Сергія Віталійовича.  Дивина і годі. Але то таке.

Потім священики, яка на дитячому ранку у дитячому садочку, вітали міського голову і депутатів із обранням та наставляли останніх на путь праведний. Усміхнуло побажання одного із священників – щоб міська рада діяла на благо української церкви. І от тут я задумалась, то скільки ж ще земельних ділянок отримають церковники.

А потім почалось саме цікаве. Обрання секретаря. Таємне голосування. Ну не таке воно вже таємне і було. Бо ніякої кабінки для голосування не було. Депутатам дали бюлетні і повиганяли із сесійної зали для того, щоб останні могли зробити своє волевиявлення.

Зробили. Секретарем став Шумада. 27 – за, 13 – проти, утрималось – 3. Ну я думаю, що проти голосував «Народний контроль», «Самопоміч» та «Громадянська позиція». Ось так Сергій Віталійович «одружився» із БПП та «Батьківщиною». Чому так кажу, а тому що до складу лічильної комісії входили представник «Свободи» – Стаюра, представник ББП – Смакоуз, та представник «Батьківщини» – Артимович.

Ну і знову потрапляємо у задзеркалля. Слід зазначити, що згідно із вищевказаним ЗУ «Про місцеве самоврядування» заступники міського голови входять до складу виконкому за посадою. Тож логічним було б спочатку винести на розгляд ради окремими питаннями призначення заступників, визначення кількісного складу, визначення персонального складу. У нас все відбулось по іншому. Одним скопом затвердили персональний склад виконкому, при цьому зазначивши, що деякі члени виконкому є заступниками голови, а потім визначили кількісний склад виконкому.

Ну і наступне. Затвердили Положення про депутатські комісії. Але чорт забирай, мало того, що проект цього положення було роздано депутатам за 15 чи 20 хвилин до голосування, так ще й нас, мешканців Тернополя із ним навіть не ознайомили. Але ж висновки депутатських комісій напряму впливають і на включення проекту рішення до порядку денного сесії і на прийняття сесією відповідного рішення. Хто з депутатів у якій комісії теж не повідомили.

Ці кулуарні дії викликають не аби яку підозру. Про регламент Тернопільської міської ради ніхто навіть і не згадав. Можливо це питання винесуть на наступну сесію, яка призначена на 24 листопада. За словами Сергія Віталійовича опубліковано понад 500 проектів рішень. Де опубліковано??? Той талмуд, що скачується з сайту ТМР не є проектами рішень у розумінні Регламенту Тернопільської міської ради.  Та й зрештою яким чином і хто буде погоджувати ці проекти теж невідомо.

І на останок, як з тих 500 так званих проектів дізнатись, що саме ті чи інші будуть винесені на сесію?  Запитань більше ніж відповідей. Тож запасаюсь попкорном і на 24 листопада))))

Коментарі вимкнені.