У Тернополі є цікавий будинок із трояндами

Цікаво, що хоча у цього будинку багато цікавого, він якось губиться серед інших. Навіть незважаючи на те, що ним починається вулиця Сагайдачного. Можливо, справа в тому, що перед ним завжди вишиковуються столики від піцерії. Можливо, тому, що його принади не яскраві, а приглушені. Проте, коли вже їх побачиш, то тішитимуть погляд щораз, як проходитимете повз.

Ось, наприклад, ця декоративна плитка на фасаді. Придивіться до її кольору, а ще зверніть увагу на ці невеличкі камінці. А на горішньому поверсі надвіконні тахлі теж оздоблені плиткою. Не зайвим також буде подивитись на декоративні огорожі балконів – округлі сецесійні лінії дуже вишукані.

Всередині не гірше – сама плитка багато вартує. Зверніть увагу на, з якою майстерністю виконаний візерунок і не забудьте приглянутись до кольору – характерні для сецесії приглушені барви. На горішньому поверсі збереглись старі  балясини. Цікаво, що крім квіток, тут ще й відтворені листки – а це трапляється не часто.

На останок додам, що колись між першим і другим під’їздом був наскрізний проїзд. Про це ще пам’ятають старожили і свідчить збережена арка.

Тож будьмо уважні — поряд багато цікавого.

Анна Золотнюк.

Коментарі вимкнені.