Віртуальна подорож по Тернополю. Пам’ятник Івану Франку (панорама)

Тернопіль здавана славиться великою кількістю пам’ятникаів на вулицях міста. Одним із найвизначніших є пам’ятник великому класику Іванові Франку. Його споруджено в 1995 році при сприянні й фінансовій підтримці Фонду культури, Товариства охорони пам`яток, Тернопільської міської, обласної рад народних депутатів, багатьох підприємств та численних громадян міста.
Тернопіль удостоївся такої честі недарма, адже життя Каменяра тісно переплітається із нашим краєм. Тут він зупинявся подорожуючи у с. Вікно, від виборчого округу Тернопіль- Збараж – Скалат Франко висувався для участі у дострокових виборах до австрійського парламенту. Приїжджав сюди і з своїм сином, будучи і здоровим, а згодом – і майже при смерті… Полюбляв зупинятись у готелі «Подільський» (тепер «Україна»). Словом, наше місто не могло не увіковічнити великого митця, чиє життя так тісно переплетено з ним.
І хоча востаннє нога Івана Франка ступила на тернопільську землю ще у 1911 році, його дух, його енергетику ми можемо відчувати і сьогодні, відвідавши його пам’ятник в центрі міста. А тим, хто не має такої змоги, пропонуємо наблизитись до нього хоча б віртуально. І не лише подивитись на саму споруду пам’ятника, але й на те, яким «бачить» свою тернопільське оточення великий поет та письменник протягом майже п’ятнадцяти років.


Віртуальний тур створено Любомиром Городенчуком.

www.maps.te.ua

Пропонуємо ще відвідати Золочівський замок (кімнату короля). та Найдавнішу церкву Тернополя.

Коментарі вимкнені.