Комунальні тарифи підвищать на 62%

Підвищення цін на газ для населення в 2011 році складе 30%, а комунальних тарифів – 62%. При цьому процес їхнього підвищення відбудеться в два етапи.

Це випливає з положень проекту Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), погодженого українською стороною та місією МВФ за результатами її роботи в Києві з 1 по 14 лютого 2011 року, повідомляє ЗІК.

Зокрема, уряд України і МВФ домовилися, що ціни на газ для населення в 2011 році будуть підвищені на 30% (замість 50%, як планувалося раніше; шляхом коригування ціни на газ як товар), а саме підвищення відбуватиметься в два етапи: на 20% до 15 квітня, і ще на 10% з 1 липня 2011 року.
Окрім того, цього року уряд зобов’язується підвищити тарифи на комунальні послуги в цілому на 62%. Їх зростання також заплановано в два етапи – двічі по 26% до 15 квітня і з 1 жовтня (структурний маяк) 2011 року.

«В якості попереднього заходу, відповідно до наших зобов’язань за цією програмою, ми (Кабмін. – ред.) приймемо, а НКРЕ видасть необхідні інструкції щодо відповідного підвищення», – йдеться в тексті меморандуму.

Також уряд обіцяє прив’язати встановлені тарифи до квадратного метражу квартир/будинків і автоматично їх коригувати у тій же пропорції, що і тарифи для квартир/будинків, що обладнані лічильниками.

Крім того уряд пообіцяв МВФ, що будуть «поширені повноваження національного органу регулювання ринку комунальних послуг зі встановлення тарифів на опалення на менше 90% ТЕЦ і підприємств, що виробляють теплову енергію, з точки зору кінцевого споживання».

Нагадаємо, що підвищення цін на газ для населення з 1 квітня на 50% було спочатку передбачено Меморандумом між Україною і МВФ, що було підписано в липні 2010 року. Перше підвищення на 50% відпускних цін на природний газ для населення і ціни газу для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалення та гаряче водопостачання населення. відбулося ще 1 серпня минулого року.

Однак за чергового перегляду положень меморандуму прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що його уряд переконав МВФ в відсутності нагальної необхідності підвищувати ціни на газ для населення «шоковим способом» – на 50% і одномоментно. Таким чином, повідомив Азаров, МВФ погодився на поступове підвищення цін на газ і комунальні тарифи.

-1 thoughts on “Комунальні тарифи підвищать на 62%

  • 12:51 | 3.03.2011 о 12:51
    Permalink

    підвищення тарифів почалося з Тернополя. тепер треба задуматись, чи не працює Свобода в фарватері регіонів

Коментарі вимкнені.