Кожен район, від Закарпаття до Донбасу, “Свобода” “нашпигує” своїми депутатами

У Тернополі проходить проект «Тест драйв для депутатів», ініційований телеканалом ІНТБ та інтернет-виданням “Погляд”. В його рамках, молодь та журналісти регулярно зустрічаються з депутатами, котрі пройшли у Верховну раду від Тернопілля. Таким чином громадські організації міста (ПЛАСТ, «Файне місто», «Німецька молодь», Спілка молодіжного самоврядування та інші) тримають своєрідний контроль за діяльністю та виконанням обіцянок народними обранцями.

Олег Сиротюк – один із восьми народних депутатів від Тернопілля, спілкувався з молоддю в Тернопільському центрі комунікацій.

–          Чому з тих депутатів, котрі пройшли по списку немає жодної жінки, дівчини?

–          В фракції ВО”Свобода” є дві жінки, які пройшли, як мажоритарники, отримали дуже великий відсоток довіри – понад 60% на своїх округах.

–          Чи будете відмовлятися від депутатських пільг?

–          Позиція ВО “Свободи” є – скоротити пільги. У всіх каїнах ця практика вже себе віджила і тільки у нас ще зберігаються пільги на проїзд у громадському транспорті, тощо. Зрештою, вони є навіть для депутатів місціих рад. Чим депутати від “Свободи” не користуються – пільгами на проїзд – кожен за себе платить. Ми виступаєм за скорочення і відмову від пільг, як і відмову від депутатської недоторканості.

–          Як повернути людей з заробітків?

–          Це питання для мене не є таким, про яке я прочитав десь з газет, тому що частина моєї родини вже понад 12 років є закордоном. І те, що я відчуваю по своїй родині, це те, що вони не можуть повернутися сюди, бо не бачать тут справедливості, не бачать тут, що вони є громадянами цієї держави. Вони повертаються сюди і за кілька днів кажуть: «Ми там за кордоном маєм більше прав, як іноземці, ніж тут, як громадяни власної держави». І оця відсутність відчуття, що країна дбає про своїх людей – це найбільше, що їх стримувало. Коли ця ситуація зміниться, коли влада обернеться обличчям до людей, тоді вони почнуть повертатися.

–          “Свобода” почала досить цікаву практику в Тернополі, коли обирали депутатів місцевих рад, то на тих округах, де мажоритатрники не перемогли, були закріплені ті депутати, котрі пройшли по списку. Чи буде така сама практика у Верховній раді, чи будуть закріплювати депутатів за округами?

–          Ще до кінця партійного рішення з цього приводу не прийнято, але в нас не буде, скажімо так, що є мешканці якогось села чи міста, і вони не знають, чи є у них депутати від “Свободи”. Кожна область, кожен район буде мати відповідального депутата, який пройшов по списку. Від Криму до Закарпаття, від Київщини до Донбасу – всюди будуть наші депутати і кожна людина буде знати, що в цій області працює саме цей депутат від  ВО «Сободи».

Записала Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.