Михайло Головко: Уряд та НБУ впевнено ведуть Україну до дефолту

За рік роботи нові керманичі уряду та Нацбанку впевнено довели Україну до переддефолтного стану. Ба більше, нове керівництво, як парасолькою, прикриває свої провали словами «у нас війна». Міністерство фінансів узагалі, починаючи з січня цього року, приховує статистику щодо стану державного боргу. Однак уряд просто зобов’язаний надати згадану інформацію, бо це гроші, за які розраховується увесь український народ, тому жодної таємниці щодо них бути може. Про це заявив народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.

Свободівець нагадав, що за рік діяльности нового уряду та Нацбанку золотовалютні резерви держави скоротилися втричі (з 15,462 до 5,625 млрд доларів США), а державний борг, відповідно до наявної інформації, зріс щонайменше вдвічі (з 585 млрд до більш ніж 1,6 трлн грн.).

«Цього року уряд Яценюка має намір йти ще далі: планує запозичити додаткових 396 млрд. грн., а витрати на обслуговування держборгу за б’юджетним планом мають перевищити 92 млрд грн. Бачимо, що без нових запозичень Україна не спроможна віддати старі борги. Але якщо позичати все нові і нові гроші на погашення старих заборгованостей, то з кредитної «голки» ніколи не зістрибнути», – заявив Михайло Головко.

Націоналіст наголосив, що не зрозуміло, куди узагалі зникають гроші.
«До армії вони фактично не потрапляють, бо військові підрозділи та добровольчі батальйони безперервно підтримують волонтери. Запозичені кошти не працюють на економіку – в Україні не з’являється нових заводів, фабрик, держава не фінансує зведення нового житла. Але, з иншого боку, є інформація, що за минулий рік і перший квартал цього року з України в офшори виведено 17,6 мільярдів доларів», – зазначив депутат.

За словами Михайла Головка, уже другій рік поспіль урядовці годують українців казками про необхідність залучення все нових і нових кредитів. І саме задля цих кредитів у країні підвищують тарифи, запроваджують нові податки та фактично обкрадають пенсіонери.

«Зараз виявляється, що і цього замало. І, за словами голови Мінфіну, щоб отримати черговий транш МВФ, без якого уряд не зможе розрахуватися із зовнішніми кредиторами, Україна має домовитися із утримувачами суверенних боргів про їхню реструктуризацію. Проте достеменно невідомо, з ким саме й про що доведеться домовлятися. Чи то з Росією, про відтермінування повернення 3 млрд доларів США, що позичив Янукович, чи то з самим МВФ, чи то із Ротшильдами, які взялися представляти клуб кредиторів України», – повідомив парламентар.

 

-1 thoughts on “Михайло Головко: Уряд та НБУ впевнено ведуть Україну до дефолту

  • 14:56 | 30.03.2015 о 14:56
    Permalink

    головко такий самий брехун і аферюга як надал-“свободівці”м.тернопіль

Коментарі вимкнені.