Прийняття бюджету Тернопільщини варте Книги рекордів Гіннеса, – Сергій Тарашевський

В.о. голови обласної ради Сергій Тарашевський пояснив журналістам усі деталі кризи, яка склалася у Тернопільській обласній раді. Почав із конфігурації, яка мала б бути у складі обласної ради. За регламентом найвищий в області представницький орган влади складається із 120 депутатів. 12 БЮТівців не взяли мандати одразу після виборів у 2009-му. За словами С.Тарашевського, у ВО «Свобода» не було достатньо кадрового резерву. Тому обрані до обласної ради депутати йшли до рад інших рівнів. Таким чином вибуло ще певна кількість депутатів і залишилось 89. Для прийняття рішення потрібен 61 депутат, тобто, якщо не прийде третина депутатів, сесія може бути цілком дієздатною. Від холодного аналізу кількісного складу обласної ради, який нагадував лічилку про десять негренят, теперішній господар став більш емоційним:

–  Я, як в.о. голови обласної ради, зустрічався з керівниками фракцій, – і індивідуально, і зі всіма разом. Ми вирішили, що сесія має бути, бо це глупство затягувати в часі, робити хто-зна які процеси. Ми все пройшли, попали в Книгу Рекордів Гіннеса (образне висловлювання, – прим. авт.) 25-го числа мала бути сесія, за це проголосували усі керівники фракцій, утрималася Чашка. Перед 25-м числом я знову зустрівся із керівниками фракцій, я спитав, чи думка помінялася. Думка не помінялася, вони мене попросили не йти в конфронтацію, не робити сесію. Я погоджуюсь на 31-ше. Сьогодні мене звинувачують колеги з інших фракцій, що я пішов на поводу у Чашки і погодився на 31, тоді як всі хотіли на 25-те. Тому я каюся, що не послухав більшість. Але тішуся, що завтра буде засідання Президії обласної ради і там будуть представники ВО «Свобода», тому ми зможемо подивитися на правки та інші речі.

С.Тарашевський також стверджує, що депутати, які пішли до ВР, зокрема, О.Кайда не склали мандатів депутата обласної ради. Для того, щоб підтвердити вибуття депутата, повинен бути наказ.

– Я не планую перешкоджати нікому, навпаки, зробити так, щоб і депутати були введені, і робота була налаштована. Я запросив їх прийти сьогодні, запросити членів своєї партії, зробити необхідні кроки і рухатися далі. Неможливо, не вийшовши, зайти, – каже С.Тарашевський.

Тимчасовий голова незадоволений самостійністю свободівців щодо поїздки у ЦВК.

–          Я пропонував виділити автобус, підключити інших активістів і ми би поїхали разом. Мені пояснили, що це – не штурм ЦВК, а переговори певної групи людей. То чому сьогодні нема решти?

С.Тарашевський вважає, що заведення депутатів від «Свободи» не гарантує, що обласна рада обере свободівського голову, хоча цінує В.Хомінця і у випадку повторного висунення поставить його кандидатуру на голосування.

Коментарі вимкнені.