«Книга пам’яті» (bookofmemory.te.ua) – сайт про Героїв російсько-української війни з Тернопільщини

Проєкт «Книга пам’яті Тернопільщини. Герої російсько-української війни» започаткувала ініціативна група громадської організації «Медіа-центр Тернопіль». Він передбачає збір, опрацювання, документування і поширення мультимедійних матеріалів про уродженців Тернопільської області, котрі загинули в боях під час російсько-української війни з 2014 року. Буде зібрано повну інформацію про героїв війни, їхню біографію, обставини загибелі, місця поховання, нагороди, увіковічення пам’яті, фотографії. Планується:

  • створення і наповнення тематичного сайту «Книга пам’яті»;
  • виготовлення відеоролика про кожного з Героїв;
  • видання книги «На щиті» ( примірники будуть безоплатно передані родинам загиблих, бібліотекам краю, а також будуть використані громадськими і волонтерськими організаціями та педагогічними установами у військово-патріотичній роботі);
  • виготовлення стилізованих плакатів для оформлення стендів у місцях військово-патріотичного виховання ;
  • систематизація інформації про пам’ятники, монументальні об’єкти і меморіальні дошки.

Силами ініціативної групи уже задокументовано матеріали, що стосуються періоду війни від 2014 року до початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022-го. Створено 105 сторінок про загиблих у цей період, які відображено на спеціально створеному для цього сайті «Книга пам’яті» (bookofmemory.te.ua). Інформація, фотографії та особисті дані полеглих отримані з вільних та відкритих джерел, від членів родин, друзів та бойових побратимів загиблих воїнів, а також  від працівників територіальних центрів комплектації, органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій. Команда проєкту опрацювала більше тисячі публікацій, відео- і аудіоматеріалів, оприлюднених раніше у центральних та місцевих ЗМІ, на вебсайтах. Налагоджено співпрацю з релігійними, політичними, волонтерськими, громадськими організаціями щодо використання матеріалів проєкту в соціальній роботі з родинами полеглих, увіковічення ратних подвигів наших земляків. Тепер триває робота над матеріалами, що стосуються періоду після початку повномасштабного вторгнення росії. Готується до видання перший том книги «На щиті».

Будемо вдячні, зокрема, користувачам сайту bookofmemory.te.ua  за побажання та зауваження до уже оприлюдненої інформації. Запрошуємо усіх до співпраці. Ваші розповіді, спогади, фото, документи суттєво доповнять архівний фонд проєкту, особливо подій, які стосуються 2022 -2024 років.

«Книга пам’яті» – це найменше, що можемо зробити ми – журналісти, документалісти, історики – для фіксації і навічного закарбування у свідомості громадян подвигів та втрат, яких зазнала наша нація у війні проти російського агресора.

Контактна інформація:

Тарас Савчук, продюсер проєкту – 096-92-70-127, tylast@gmail.com                                      Володимир Андріїшин, головний редактор проєкту – 097-34-44-607, voland20@ukr.net

Коментарі вимкнені.