Литва передала палацу в Вишнівці колекцію з 14 портретів видатних князів

Упорядник збірки портретів – доцент історичного факультету Вільнюського Університету Генуте Кіркєне. Фотомайстер — Клаудіс Дріскюс.
Упорядник збірки портретів – доцент історичного факультету Вільнюського Університету Генуте Кіркєне. Фотомайстер — Клаудіс Дріскюс.

У Вишнівецькому палаці мешкали останні представники славетного роду князів Вишневецьких. Відтепер оглянути портрети найвідоміших представників цієї родини можна буде в окремій виставці “Князі Вишневецькі – спільна культурна спадщина та історична пам’ять Литви і України” – такий подарунок Тернопільщині зробили литовці 10 листопада. Зокрема представлено 14 фотокопій на полотні, оригінали яких перебувають у музеях Литви, України, Білорусі. Дублікати виконані за кошт Міністерства закордонних справ Литви.

Знаковість цього заходу підкреслює поважна литовська делегація у Вишнівці на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Литви в Україні Марюсом Януконісом, який звернувся до присутніх українською. До речі, не всі українці так володіють своєю мовою, як цей литовець, призначений на посаду в березні 2015-го. Це перший візит Марюса Януконіса на Тернопільщину.

vyshnivec014

Користуючись нагодою, регіональні журналісти запитали у дипломата про значення результатів виборів президента США в контексті зовнішньої політики щодо України:

– Слід спочатку побачити, які кроки робитиме новий президент США, – відповів Марюс Януконіс. –  Завчасно робити висновки проте, що буде і чого не буде. У Литві нещодавно теж відбулися вибори – парламентські. Впевнено зазначаю, політика Литви щодо України не зміниться.

– На Тернопільщині розташовані 34 замки, орієнтовно 20 з них мають спільну історію трьох країн – Польщі, Литви, України, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – Спільне історично-культурне надбання, що сьогодні має відображення в політиці Литви щодо України – підримка територіальної цілісності нашої держави, солідарність під час Революції Гідності. На території області працюють 5 підприємств зі 100-відсотковим капіталом литовців. Хоча поки що позитивне сальдо в Литви (усміхається – ред.).

Ймовірно, незабаром і в Тернополі відкриють Почесне Консульство Литви, оскільки на цьому заході “засвітився” кандидат на посаду почесного консула Литви в Тернополі Ярослав Візняк.

На відкриття виставки в Вишнівці також приїхали аташе з питань культури Юргіс Гєдріс, упорядник збірки портретів – доцент історичного факультету Вільнюського Університету Генуте Кіркєне, директор ГО «East European Cooperation» Беатріче Белявців, представник Почесного консульства Литви у Львові Оксана Дмитерко, керівник проектів в Україні литовської неурядової організації “Східно-Європейське співробітництво” Наталя Казьоннова.

Ірина Юрко.

Фото автора.

Степан Барна подарував Послу Литви в Україні Марюсу Януконісу картину із зображенням в'їзних воріт у Вишнівецький палац.
Степан Барна подарував Послу Литви в Україні Марюсу Януконісу картину із зображенням в’їзних воріт у Вишнівецький палац.
vyshnivec034
Директор ГО «East European Cooperation» Беатріче Белявців.

vyshnivec048

vyshnivec010
Виставку доповнювали митці.
Виставку доповнювали митці.
Виставку доповнювали митці.

vyshnivec079

vyshnivec087
Панорама селища Вишнівець з місцевого палацу.
vyshnivec089
Панорама селища Вишнівець Збаразького району з місцевого палацу.

vyshnivec124

vyshnivec146

vyshnivec147

vyshnivec154
Вишнівецький замок вражає.

vyshnivec167

Коментарі вимкнені.